زیبایی و آرایشی

نشانه های فاسد شدن کرم ضد آفتاب

راهکارهای تشخیص فاسد شدن کرم ضد آفتاب

در بسیاری از مواقع شما هنگام استفاده از لوازم آرایشی مثل روژ لب، ریمل، کرم پودر و کرم ضد آفتاب متوجه یک بوی نامتعارف می شوید. این بو به احتمال زیاد به شما هشدار می دهد ماده آرایشی که شما استفاده می کنید، فاسد شده است. بوی نامتعارف علامت کافی برای فاسد شدن کرم ضد آفتاب نیست. چون شما ممکن است از ضد آفتاب های فاقد عطر  و بو استفاده می کنید.

شاید بپرسید چه علامت های دیگری نشان دهنده فاسد شدن کرم ضد آفتاب را نشان می دهد؟ این سوال کاملا به جایی است. در این مقاله سعی شده علل و نشانه های ضد آفتاب فاسد شده را به شما معرفی کنیم.

راه های تشخیص کرم ضد آفتاب فاسد

برخی از زمان ها به خاطر مشغله های کاری زیاد، به تاریخ انقضا محصولات آرایشی دقت نکرده و از آنها استفاده می کنید. برای مثال در یک روز گرم تابستانی خود را برای بیرون رفتن آماده می کنید. مثل روال عادی کرم ضد آفتاب خود را زده و راهی می شوید. بعد از یک روز شلوغ کاری و گشتن های زیاد زیر نور آفتاب به خانه بازگشته متوجه می شوید، پوستتان سوخته و تیره شده است.

ظنتان متوجه کرم ضد آفتاب شده و آن را بررسی می کنید. متوجه میشوید کرم تاریخ انقضای کرم شما تمام شده‌است. تاریخ انقضا اولین علامت فاسد شدن کرم ضد آفتاب است. اگر کرم ضد آفتاب فاسد شده آسیب های بیشتری از خود بر روی پوست شما بگذارد چه اتفاقی می افتد؟ اگر بیشتر از یک آفتاب سوختگی دچار مشکل شوید چه؟ کدام نشانه های فاسد شدن کرم ضد آفتاب را باید دنبال کنید؟ علایمی که نشان دهنده خراب شدن کرم ضد آفتاب است، به شرح زیر میباشند.

عوامل تاثیر گذار در فاسد شدن ضد آفتاب

تغییر بو یک علامت هشدار دهنده است

چنانچه گفتیم اگر هنگام استفاده از محصولات آرایشی مثل ضد آفتاب متوجه یک بوی نامطوع شدید، به فاسد شدن کرم ضد آفتاب اصلا شک نکنید. بوی نامطوع نشان دهنده آلودگی ههای باکتریایی است. اما این اتفاق چگونه رخ می دهد؟ بعضی از شما هنگام استفاده برای بستن درپوش ضد آفتاب عجله کرده و فراموش می کنید. این مسئله باعث می شود کرم در معرض هوا قرار بگیرد. همچنین قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب بهداشت را رعایت نکرده و دستان خود را نمی شویید. این قبیل کارها منجر به فاسد شدن کرم ضد آفتاب زودتر از تاریخ انقضا می شود.

آبکی شدن علامت دیگر فاسد شدن ضد آفتاب

شاید شما هم هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب با این صحنه روبه رو شده اید که یک مایه آبکی از کرم بیرون می آید یا حتی به صورت گلوله گلوله خارج می شود. این علایم خراب شدن کرم است. چون در اولین فشار چیزی که از آن خارج می شود یک ماده رقیق است.

چگونه از ضد آفتاب خود نگهداری کنیم؟

تمامی محصولات بهداشتی و آرایشی به مراقبت نیاز دارند. محل نگهداری، نوع مراقبت و دمای هوا بسیار مهم است. اکثر محصولات جامد و نیمه جامد لازم است در جایی مراقبت شوند که از فاسد شدن انها زودتر از تاریخ انقضا جلوگیری شود. مهم ترین نکاتی که این در این زمینه باید رعایت کنید، به شرح زیر هستند.

ضد آفتاب را در جای خنک نگه دارید

در صورتی که قصد دارید در یخچال نگهداری کنید، در دمای 2-8 درجه سانتیگراد باشد. چون ترکیب کرم ضد آفتاب نیمه جامد است به احتمال زیاد در درجات بیشتر یخ بزند.  اگر هم نمی خواهید آن را در یخچال حفاظت کنید، ایرادی ندارد. اما آن را در جایی قرار دهید که دمای هوا مناسب است.

از گذاشتن کرم ضد آفتاب در جاهای مرطوب پرهیز کنید

برای جلوگیری از فاسد شدن کرم ضد آفتاب بهتر است آن را در جای خشک نگه داری کنید. گرما یا رطوبت باعث فاسد شدن سریع کرم ضد آفتاب می شود. مثلا آن را در حمام قرار ندهید.؛ زیرا محیط حمام همیشه مرطوب است و به احتمال زیاد کرم شما کپک بزند.

سخن پایانی

همانند تمامی محصولات بهداشتی و آرایشی احتمال فاسد شدن کرم ضد آفتاب نیز وجود دارد. در صورتی که از آنها به خوبی و به درستی استفاده نشود یا شرایط نگهداری از آنها نامناسب باشد با یک کرم ضد آفتاب فاسد روبه رو خواهید شد. مهم ترین علایم خراب شدن ضد آفتاب شامل بوی بد، تغییر رنگ، گذشتن تاریخ مصرف و آبکی شدن آن است. از بهترین راهکارهای مراقبتی از کرم ضد آفتاب می توان به نگهداری آن در جای خنک، عدم قرار دادن آن در رطوبت و نگذاشتن آن در معرض نور خورشید اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *