زیبایی و آرایشی

برای پوست جوشدار چه نوع کرم مرطوب کننده ای مناسب است؟

بهترین و موثر ترین کرم مرطوب کننده پوست جوشدار

افرادی که پوست جوشدار دارند، بیشتر از دیگران از پوست خود شاکی هستند. به‌طوری‌که با دیدن جوش‌های صورت خود ابراز ناراحتی و عصبانیت می‌کنند. اغلب اوقات به دنبال راهکاری برای درمان پوست خود هستند. به طب سنتی رجوع کرده و با ساخت ماسک خانگی به معالجه اقدام می‌کنند.

برخی نیز از دوستان یا متخصصین پوستی، مشاوره استفاده از کرم مرطوب کننده پوست جوشدار یا کرم آبرسان خوب برای پوست جوشدار دریافت می‌کنند. اما بهترین روش پیشگیری یا درمان جوش و آکنه شناخت نوع پوست و دلایل ایجاد جوش است. با این کار با عواملی که شما را مستعد پوست جوشدار کرده، آشنا می‌شود و متناسب با آن درمان را شروع می‌کنید.

رابطه نوع پوست با ایجاد جوش

در بعضی از مواقع زمانی که برای درمان جوش صورت خود به یک متخصص مراجعه می کنید، برای استفاده در روتین پوستی به شما بهترین آبرسان و مرطوب کننده پوست چرب و جوشدار  را پیشنهاد می‌دهد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا باید از این نوع مرطوب کننده استفاده کنید. معمولاً پوست‌هایی که چرب بوده و غدد چربی زیرپوست آنها فعالیت بیشتر داشته باشد به جوش دچار می‌شوند. یعنی پوست‌های چرب، مستعد جوش هستند و اکثر متخصصین باتوجه‌به این مسئله کرم آبرسان و مرطوب کننده پوست چرب را تجویز می‌کنند.

چه نوع پوست هایی بیشتر در معرض ابتلا به جوش و آکنه هستند؟

دلایل ایجاد پوست چرب و جوشدار به عوامل محیطی و ژنتیکی بستگی دارد. اما این به آن معنا نیست که پوست‌های دیگر (خشک، نرمال یا حساس) به این عارضه مبتلا نمی‌شوند؛ بلکه پوست‌های دیگر نیز به علت نداشتن تغذیه مناسب، نداشتن یک مراقبت روتین از پوست و رعایت‌نکردن استفاده صحیح از کرم مرطوب کننده پوست جوشدار با انواع جوش درگیر می‌شوند.

برنامه‌های مراقبت از پوست جوشدار

اینکه پوست شما چه نوعی است یا پوست‌های چرب بیشتر مستعد جوش هستند، عوامل محیطی یا ژنتیکی در ایجاد جوش نقش دارد یا عدم دریافت مواد مغذی توسط بدن عامل تشکیل جوش است، چندان تفاوتی ایجاد نمی‌کند. مسئله مهم درمان و پیشگیری از تشکیل پوست جوشدار است.

خب حالا که پوستتان جوش می‌زند چه اقداماتی باید انجام دهید؟ کدام کرم مرطوب کننده و آبرسان مخصوص پوست جوشدار را باید خریداری کنید. اگر می‌خواهید از شر جوش‌های صورت خلاص شوید باید یک برنامه منظم برای پاک‌سازی پوست خود انتخاب کنید که شامل یک برنامه روتین روزانه و شبانه باشد. سه مورد مهمی که در این برنامه باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

خرید کرم و آبرسانی که حاوی ترکیبات ضد جوش باشد

اولین کاری که قبل از مصرف کرم آبرسان مناسب پوست جوشدار توجه به ترکیبات آبرسان و مرطوب کننده است. این لوسیون‌ها باید شامل Salicylic acid (موادی برای باز کردن منافذ مسدود شده و مناسب جوش‌های سرسیاه و سرسفید)، Benzoyl peroxide (پاک‌کننده باکتری و مناسب جوش ملتهب) و retinoid (مناسب لایه‌برداری و ازبین‌برنده سلول‌های مرده) باشد. این ترکیبات به نوع جوش پوستی شما بستگی داشته و بهتر است با یک پزشک پوست و مو مشورت کنید.

یک برنامه مدون صبحگاهی برای پاک‌سازی پوست و استفاده از کرم مرطوب کننده پوست جوشدار

برای داشتن یک‌پوست زیبا و حس خوب حتماً باید یک روتین پوستی برای خود داشته باشید. روتین صبحگاهی یکی از بهترین برنامه‌های رسیدگی به پوست جوشدار است. مناسب‌ترین روش جلوگیری از پوست جوشدار عبارت‌اند از:

برای دستیابی به پوستی صاف، زیبا و بدون جوش داشتن روتین پوستی حائز اهمیت است.

 • پاک‌سازی پوست:
  بهتر است صبح برای شادابی و مراقبت از پوست خود از یک‌لایه بردار ملایم برای پاک‌سازی پوست خود استفاده کنید.
 • استفاده از تونرها:
  کاربرد تونر بعد از پاک‌سازی برای تمیزکردن چربی اضافی روی پوست بسیار کارآمد بوده، بهتر است از تونر متناسب با پوست و بدون عطر و الکل استفاده کنید.
 • کرم مرطوب کننده و آبرسان:
  در این مرحله از کرم مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید. پوستتان چرب یا خشک است در استفاده از کرم مرطوب کننده تأثیری ندارد. برای حفظ رطوبت به یک کرم آبرسان و مرطوب کننده پوست جوشدار نیاز دارید.
 • استفاده از ضدآفتاب:
  بعد از طی این مراحل از یک کرم ضدآفتاب مناسب با پوست خود به کار برده، پوست خود را در برابر اشعه مضر خورشید حفظ کنید.

یک برنامه منظم شبانگاهی برای پاک‌سازی و کاربرد مرطوب کننده و آبرسان پوست جوشدار

بعد از یک روز طولانی و خستگی، وقت خواب به علت قرارگرفتن پوست در معرض انواع آسیب‌های محیطی لازم است یک برنامه پاک‌سازی شبانه پوست داشته باشید. این برنامه شامل:

 • پاک‌کردن آرایش:
  اگر در طول روز آرایش کرده‌اید، بهتر است قبل از خواب با یک آرایش پاک‌کن معتدل صورت خود را پاک کنید. اصلاً با پوست خود خشن رفتار نکنید!
 • استفاده از Cleanser برای تمیزکردن پوست:
  معمولاً در طول روز پوستتان با انواع آلاینده‌ها کثیف می‌شود. از یک پاک‌کننده متناسب، پوست خود را از دست این کثیفی‌ها خلاص کنید.
 • داروهای مخصوص پوست جوشدار:
  اگر تحت درمان پوست جوشدار خود هستید، حتماً مصرف داروهای ضد جوش خود را فراموش نکنید. درصورتی‌که هیچ‌گونه دارویی دریافت نمی‌کنید از کرم مرطوب کننده پوست جوشدار یا کرم آبرسان خوب برای پوست جوشدار استفاده کنید.

سخن پایانی

برخی از شما به علت ژنتیکی یا شرایط محیطی، پوستتان آکنه یا جوش می‌زند. این مسئله گاهی آزاردهنده تلقی شده و به دنبال راهکار درمانی هستید. برخی نیز با استفاده از کرم مرطوب کننده پوست جوش‌دار یا کرم آبرسان خوب برای پوست جوشدار، به پیشگیری فکر می کنند. اما بهترین کاری که باید انجام دهید شناخت نوع پوست است. همچنین علاوه بر مصرف آبرسان یا کرم مخصوص با یک برنامه منظم شبانه و روزانه از پوست خود مراقبت کرده و شادابی و طراوت را به پوست خود هدیه دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *