زیبایی و آرایشی

ساخت کرم مرطوب کننده گیاهی و طبیعی در خانه

آموزش ساخت ماسک نرم کننده و آبرسان طبیعی و کاملا گیاهی در منزل

شاید برای شما هم پیش‌آمده است که به دنبال ساخت کرم مرطوب کننده طبیعی در خانه باشید. اینترنت را زیرورو کرده به سراغ طب سنتی می‌روید، آموزش ساخت ماسک آبرسان پوستی در منزل یا ساخت کرم مرطوب کننده گیاهی و طبیعی را امتحان می‌کنید. بسیاری از افرادی که پوست‌های بسیار خشک یا حساس دارند معمولاً به مواد شیمیایی به‌کاررفته در کرم مرطوب کننده یا آبرسان حساسیت داشته و نمی‌توانند آن را استفاده کنند.

بهترین ایده به نظر درست‌کردن کرم آبرسان یا مرطوب کننده به شیوه طب سنتی است و هرکدام از ما تجربه ساخت آن را در منزل داریم. بعضی وقت‌ها شده که شما بروشور کرم و آبرسان برندها و مارک‌های ایرانی یا خارجی را بررسی کرده، وقتی یک ماده با پایه طبیعی در آن مشاهده می‌کنید، انگیزه ساخت یک کرم دست‌ساز در ذهنتان ایجاد می‌شود. کرم مرطوب کننده یا آبرسان طبیعی در خانه چگونه ساخته می‌شود؟

نحوه ساخت کرم مرطوب کننده طبیعی در منزل برای انواع پوست

ساخت انواع محصولات آرایشی در طب سنتی از دیرباز در فرهنگ ایرانی موجود بوده است. با مشاهده مطالعات مردم‌شناسی می‌توان به این قضیه پی برد که استفاده از گیاهان به‌عنوان دارو نقش بسیار پراهمیتی داشته، درست‌کردن دارو و محصولات آرایشی از عصاره گیاهان جایگاه ویژه‌ای داشته است. در حال حاضر نیز ساخت محصولات آرایشی بر پایه مواد طبیعی است و در اکثر آنان می‌توان عصاره‌های گیاهی و طبیعی مشاهده کرد.

از عصاره‌های گیاهی برای ساخت انواع کرم مرطوب کننده گیاهی و طبیعی استفاده می‌کنند و برای قسمت‌های مختلف بدن مثل صورت، دور چشم و مو به کار می‌رود. آبرسان و مرطوب کننده بر پایه طبیعی یکی از بهترین شیوه‌های مراقبت پوست و مو است. ماسک‌های خانگی را می‌توان از میوه و گیاهانی که برای مصرف روزانه خریداری کرده‌ایم، بسازیم. این میوه‌ها سرشار از ویتامین و مواد مغذی برای شادابی و زیبایی پوست بوده که شامل ویتامین A، B، C، اسیدهای چرب  و سایر مواد موردنیاز است.

از جمله مهم‌ترین مواد طبیعی که برای انواع ماسک خانگی استفاده می‌شود می‌توان به آلوئه‌ورا، آگار، قهوه، انواع میوه‌ها، تخم کتان، ماست، انواع روغن‌های گیاهی، کاکائو، جو دوسر، حنا، ریواس و سایر مواد گیاهی و طبیعی که در ساخت مرطوب کننده طبیعی استفاده می‌شود. در اینجا به ساخت انواع کرم مرطوب کننده متناسب با پوست شما اشاره می‌کنیم.

ساخت مرطوب کننده و آبرسان  گیاهی برای پوست خشک

برای ساختن مرطوب کننده و ماسک آبرسان خانگی مخصوص پوست خشک می‌توان از گیاهان و مواد طبیعی گوناگونی استفاده کرد. پوست خشک به علت کمبود رطوبت چین‌وچروک شده و یک حالت کشیدگی  در صورت و بدن احساس می‌شود. آبرسان و مرطوب‌کننده‌ای که در منزل تهیه می‌کنید باید شامل موادی بوده که رطوبت پوست را تأمین و از پیری پوست جلوگیری کند.

آبرسان و مرطوب کننده خانگی با گلیسیرین و عسل

با گلیسیرین و عسل یک مرطوب کننده طبیعی برای پوست خشک تهیه کنید که علاوه بر مرطوب نگه‌داشتن پوست از التهاب و چروک شدن پوست محافظت کند.

مواد لازم و طرز تهیه ماسک گلیسیرین و عسل

مواد لازم برای تهیه آن شامل گلیسیرین، عسل، چای سبز و لیموترش هرکدام به‌اندازه یک قاشق چایخوری است. آنها را با یکدیگر ترکیب، به مدت چند دقیقه به پوست مالیده و ماساژ دهید. از این ماسک آبرسان و مرطوب کننده شب استفاده کرده و اجازه دهید طول شب بر روی پوستتان بماند.

ساخت کرم مرطوب‌کننده طبیعی خانگی با روغن بادام

ماسک خانگی با ترکیب روغن بادام با انواع ویتامین و اسانس شمعدانی در آبرسانی پوست بسیار تأثیر دارد. این مرطوب کننده مناسب صورت و بدن است.

طرز تهیه و مواد موردنیاز ساخت ماسک خانگی با روغن بادام

مواد لازم برای ساخت این ماسک خانگی یک‌دوم آب، یک‌دوم روغن بادام، یک کپسول ویتامین E  و A، چای بابونه، عسل را با یکدیگر ترکیب، به بدن و صورت خود بمالید.

ساخت کرم مرطوب کننده خانگی با آلوئه‌ورا برای پوست‌ خشک

یکی از مشکلات پوست خشک خارش و وجود لکه‌های خشک پوستی است. آلوئه‌ورا یک گیاه تسکین‌دهنده و نرم‌کننده به‌حساب می‌آید که با ترکیب عسل پوست را نرم و لکه‌ها را درمان می‌کند.

ساخت کرم مرطوب کننده در خانه با گیاه آلوئه ورا

مواد لازم و طرز تهیه ماسک خانگی  آلوئه‌ورا

روغن بادام، آلوئه‌ورا، عسل و روغن نارگیل را با یکدیگر ترکیب کرده و با زدن آن را به یک بافت نرم تبدیل کنید. در ظرف شیشه‌ای نگهداری و روزانه از آن برای پوست صورت استفاده کنید.

ساخت مرطوب کننده و آبرسان  طبیعی برای پوست مختلط و معمولی

درباره پوست مختلط تهیه کرم مرطوب کننده طبیعی و گیاهی با چالش‌های بیشتری روبه‌رو هستید. زیرا ساخت ماسک خانگی برای این نوع پوست همیشه سخت است. پوست مختلط ترکیبی از پوست چرب، خشک و حساس است. هر مرطوب‌کننده‌ای برای این پوست مناسب نیست. اما با ماسک خانگی می‌توانید بسیاری از مشکلات پوستی نرمال را کاهش دهید.

ماسک روغن نارگیل برای پوست معمولی

یکی از مؤثرترین ماسک خانگی پوست مختلط ترکیب روغن نارگیل با ژل آلوئه‌ورا است. این ترکیب را مخلوط و به مدت 30 دقیقه روی پوست صورت قرار داده، ماساژ دهید. صورت خود را اول با آب ولرم و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک خیار برای پوست مختلط

در خصوص آموزش ساخت ماسک آبرسان پوستی در منزل می‌توان به ماسک خانگی خیار با آلوئه‌ورا اشاره کرد. مخلوط این دو را در داخل بلندر ریخته و ترکیب آن را به پوست مختلط زده و به مدت 30 دقیقه اجازه دهید بر روی پوستتان قرار بگیرد. در نهایت با آب ولرم صورت خود را شسته و با حوله نرم پاک کنید.

ساخت مرطوب کننده و آبرسان طبیعی برای پوست چرب

پوست چرب به علت تولید بیش از اندازه روغن به‌وسیله غدد چربی زیرپوست دارای منافذ باز پوستی زیاد است که شرایط کاملاً ناراحت‌کننده برای کسانی که این نوع پوست را دارند، به وجود می‌آورد. برای ساخت کرم مرطوب کننده طبیعی و آب‌رسان مخصوص پوست چرب می‌توان از این ماسک‌های خانگی استفاده کرد.

آموزش ساخت ماسک آبرسان پوستی در منزل با نعناع برای پوست چرب

برای ساخت کرم مرطوب کننده طبیعی  این ماسک از نعناع، فندق، آب اسطوخدوس و روغن آن استفاده می‌شود. این ترکیب برای ازبین‌بردن سلول‌های مرده و باکتری روی پوست مناسب است.  گیاهانی که  در این کرم به‌کاررفته، آب را در خود حفظ می‌کند. در ضمن، آنها می‌توانند باکتری‌ها را از سطح پوست پاک‌کرده و رنگ پوست را حفظ کنند.

مواد لازم و روش تهیه ماسک خانگی با نعنا

آب نعناع، فندق، روغن و آب اسطوخدوس را به نسبت مساوی ترکیب به‌صورت اسپری درآورده، از آن استفاده کنید. این اسپری را روزانه و به مدت شش ماه برای کاهش آکنه  پوست چرب به کار ببرید.

ماسک آبرسان و مرطوب کننده خانگی پوست چرب با موز و عسل

برای تهیه این ماسک که مخصوص پوست‌های چرب است یک عدد موز را با یک عدد لیمو و یک قاشق عسل ترکیب و به پوست خود بمالید. این مرطوب کننده علاوه بر شفافیت چربی پوست را تعدیل می‌کند.

ساخت مرطوب کننده و آبرسان گیاهی و طبیعی برای پوست حساس

پوست حساس نیز مانند پوست خشک به مراقبت بیشتری نیاز دارد. این پوست‌ها به‌شدت به عوامل خارجی و مواد شیمیایی کرم مرطوب کننده و آبرسان واکنش نشان می‌دهد. افرادی که دارای پوست حساس هستند از التهاب، سوزش و خارش پوست رنج می‌برند. استفاده از کرم مرطوب کننده گیاهی و طبیعی یک راه‌حل مطمئن برای کاهش مشکلات پوست حساس است.

ماسک مرطوب‌کننده آب‌پرتقال برای پوست حساس

برای پوست آسیب‌دیده آب‌پرتقال یک تونر طبیعی محسوب شده که با داشتن ویتامین C در ترمیم و مخفی کردن چروک صورت نقش مؤثری دارد. همچنین این مرطوب کننده طبیعی با کلاژن‌سازی پوست عملکرد آن را بهبود می‌بخشد. برای ساخت آن دو قاشق آب‌پرتقال طبیعی را با جو دوسر ترکیب و به مدت 15 دقیقه بر پوست خود نگه دارید.

ماسک خانگی آرد برنج برای پوست حساس

نشاسته موجود در آرد برنج باعث بهبود کارکرد پوست حساس شده و آن را تقویت می‌کند. این عمل باعث ازبین‌رفتن تحریکات پوستی و خارش است. آرد برنج را با یک قاشق جو دوسر، یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط و به مدت 20 دقیقه بر روی پوست نگه داشته، سپس بشویید. این یکی از بهترین ماسک‌های خانگی به‌عنوان کرم مرطوب‌کننده طبیعی و گیاهی برای پوست حساس است.

راهنمای خرید کرم مرطوب کننده

اگر تمایلی به درست کردن ماسک های طبیعی در منزل را ندارید، می توانید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که کرم ها چون حاوی مواد شیمیایی هستند به همین دلیل می تواند برای پوست شما سازگاری نداشته باشید، در زمان خرید این کرم ها، باید دقت کافی داشته باشید تا کرمی را خریداری نمائید که سازگاری کاملی با پوست شما داشته باشد. ما  در پستی با عنوان “راهنمای خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان“، به نکات خیلی مهمی اشاره کرده ایم که مطالعه این مقاله می تواند در خرید مرطوب کننده برایتان بسیار مفید باشد.

سخن پایانی

بسیاری از شما برای درمان و شادابی پوست صورت و بدن خود ترجیح می‌دهند از مواد طبیعی استفاده کنند؛ زیرا به‌کارگیری آنها عوارض و معایب کمتری دارد. طرز تهیه این ماسک‌های خانگی راحت بوده و شما می‌توانید با آموزش ساخت ماسک آبرسان پوستی در منزل از آنها برای تقویت پوست خود به کار برید. ساخت کرم مرطوب کننده طبیعی و گیاهی برای انواع پوست‌های مختلف امکان‌پذیر است. فقط کافی است بهترین ماسک خانگی متناسب با پوست خود را انتخاب و در خانه آن را بسازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *