زیبایی و آرایشی

راهنمای خرید کرم مرطوب کننده

راهنمای جامع و کامل خرید کرم مرطوب کننده برای انواع پوست های پرب، خشک و آسب دیده (حساس)

انسان‌ها ذاتاً زیبایی پوست خود را دوست دارند و همواره برای مراقبت از آن در تکاپو هستند. گاهی شما از آسیب‌پذیری پوست خود به‌شدت احساس ناراحتی کرده و با راهکارهای مراقبت از پوست آشنایی ندارید. از طرفی دوست دارید پوستی زیبا و درخشان داشته و از سویی نگران نحوه به‌دست‌آوردن آن هستید. معمولاً یکی از راه‌های  به‌دست‌آوردن زیبایی و مراقبت از پوست کرم مرطوب کننده و آبرسان است. یک راهنمای خرید کرم مرطوب کننده لازم است تا با نحوه مراقبت از پوست آشنا شوید.

راهنمای خرید و تهیه انواع مرطوب کننده های پوست صورت و بدن

ازآنجاکه عوامل مختلفی چون دما، رطوبت، کم‌آبی بدن و نور خورشید در آسیب‌پذیری پوست نقش مهمی دارد، شما نیازمند یک مرطوب کننده مخصوص به پوست خود هستید. درصورتی‌که نوع پوست خود را نمی‌شناسید و نمی‌دانید چگونه از آن مراقبت کنید، یک راهنمای خرید مرطوب کننده و کرم آبرسان به شما کمک شایانی می‌کند.

شاید به نظرتان داشتن یک راهنمای خرید مرطوب کننده اصلاً ضرورتی نداشته و برایتان فرقی نمی‌کند از کدام کرم مرطوب کننده برای پوست خود استفاده کنید. اما این شیوه‌ای نادرست در محافظت از پوست است، زیرا پوست دارای انواع مختلفی بوده و کرم آبرسان یا مرطوب‌کننده‌ای که به کار می‌برید باید متناسب با پوست بدن شما باشد.

بهترین راهنمای خرید کرم مرطوب کننده باید حاوی نکات طلایی باشد تا باعث حفظ شادابی و جوانی پوست شما شود. مهم‌ترین نکات طلایی در تهیه کرم‌های مرطوب کننده و آبرسان عبارت‌اند از:

  • رنگ و بوی مناسب داشته باشد.
  • از شفافیت و کیفیت خوبی برخوردار باشد.
  • باعث حساسیت پوستی نشود.
  • در هنگام استفاده عاری از آلودگی و میکروبی باشد.
  • از نظر علمی باید کرم مرطوب کننده؛ Viscosity یا از غلظت خوبی برخوردار باشد.
  • به‌آسانی قابل پاک‌کردن و شستشو باشد.
  • جذب بسیار خوبی داشته باشد.
  • ظاهر پوست را نامناسب جلوه ندهد.

این نکات در تهیه کرم آبرسان و مرطوب کننده حائز اهمیت بوده و برای اکثر شما در نگهداری و مراقبت از پوست نقش کلیدی دارد. مسئله دیگری که ممکن است در هنگام خرید کرم مرطوب کننده با آن مواجه شوید تشخیص و انتخاب مرطوب کننده است. چگونه یک کرم مرطوب کننده خوب خریداری کنید که با پوست شما سازگار باشد؟ چه ویژگی‌هایی را باید در خرید کرم در نظر داشته باشید؟ محصولات مرطوب کننده پوست باید حاوی چه موادی باشند؟ کدام کرم‌ها مناسب پوست شما است؟ فرق بین کرم آبرسان با مرطوب کننده چیست؟ با ما همراه شوید تا به تمام سؤالات شما پاسخ دهیم.

چرا به یک راهنمای خرید کرم مرطوب کننده نیاز دارید؟

برای انتخاب یک کرم مرطوب کننده و آبرسان لازم است به انواع پوست (خشک، چرب، حساس، مختلط یا معمولی) و فواید آن کاملاً  اشراف داشته باشید. استفاده از مرطوب کننده برای پوست فارغ از نوع آن دارای فواید زیادی است. این فواید در راهنمای خرید مرطوب کننده بسیار تأثیر داشته و به شما اهمیت استفاده از مرطوب کننده و آبرسان را نشان می‌دهد.

چگونه یک کرم مرطوب کننده خوب و با کیفیت، سازگار با انواع پوست را تهیه کنیم؟

کرم مرطوب کننده (Moisturizing Cream) بیشتر شامل مواد مغذی و ویتامین‌هایی است که پوست به آنها احتیاج دارد. این کرم‌ها حاوی اسیدهای چرب، روغن‌های گیاهی، عصاره‌های گیاهی و آمینواسید (Amino Acid) است. دلیل استفاده از این ترکیبات در کرم‌های مرطوب کننده به‌کارگیری بیش از اندازه مواد آرایشی، تأثیرات منفی محیط بر روی پوست، اصلاح صورت و بدن بوده که عامل پیری زودرس پوست است.

اگر نیم‌نگاهی به تاریخ طب سنتی بیندازید، خواهید دید در آن نیز به تأثیرات گیاهان در زیبایی و جوان‌سازی پوست اهمیت داده شده است. از قدیم‌الایام از عصاره گیاهان برای تقویت و شادابی پوست زیاد به‌کاررفته و در صدر انتخاب اشراف‌زادگان برای درخشش پوستشان قرار داشت. تمامی نجیب‌زادگان و خانواده‌های اشرافی از آنها به‌صورت لوسیون بدن یا کرم  استفاده می‌کردند. تاریخ استفاده از عصاره گیاهان برای به‌دست‌آوردن پوست پرطراوت و شکیل تبدیل به راهنمای خرید کرم مرطوب کننده در حال حاضر شده است.

امروزه به‌کاربردن عصاره گیاهان برای تمامی افراد به‌خاطر مشغله‌های کاری بسیار سخت شده است، بنابراین ترجیح اکثر مصرف‌کنندگان استفاده از کرم‌های مرطوب کننده است که تمامی خواص این گیاهان را در خود جای‌داده است. فرمولاسیون این کرم‌ها کاملاً مطابق با انواع پوست بوده و تهیه کردن آن بسیار آسان است. فقط کافی است به فروشگاه‌های معتبر فروش کرم آبرسان و مرطوب کننده مراجعه کرده و آن را خریداری کنید.

تفاوت کرم آبرسان با مرطوب کننده

اغلب اوقات بسیاری از  شما در هنگام خرید کرم آبرسان (Hydrating cream) یا خرید مرطوب کننده بین دوراهی قرار گرفته و آگاهی ندارید از کدام یک باید استفاده کرد. این عموماً طبیعی بوده و ممکن است بسیاری از شما درگیر آن شوید.

پایه مرطوب‌کننده‌ها  مواد روغنی بوده که به‌عنوان یک پوشش‌دهنده (occlusive) عمل کرده و شامل وازلین، روغن‌های معدنی و گیاهی است. این مواد با ایجاد یک‌لایه بر روی پوست مانند آستر عمل کرده، مانع خروج آب از پوست می‌شود. این نوع کرم‌ها برای پوست‌های خشک مناسب بوده و در لطافت و نرمی آن اثر می‌گذارد.

کرم آبرسان برای جذب رطوبت ساخته شده و ترکیبات آن گلیسیرین و Hyaluronic است که موجب جذب آب و حفظ آن بر روی پوست می‌شود. اینکه ترجیح شما کرم آبرسان یا مرطوب کننده است به ویژگی‌های پوستی شما بستگی دارد. همچنین در راهنمای خرید کرم آبرسان یا کرم مرطوب کننده به عوامل محیطی و میزان صدمات پوستی نیز باید توجه کرد.

ساختار انواع کرم مرطوب کننده و آبرسان

هر یک از شما دارای خصوصیات پوستی متفاوتی است و ساختار آن باتوجه‌به عوامل محیطی، ژنتیکی، نوع استفاده، زمان استفاده و میزان آسیب‌پذیری پوست متغیر است. به همین جهت در ساخت انواع کرم‌های مرطوب کننده و آبرسان تمام این نکات ملاحظه شده و به بازار عرضه می‌شود.

در راهنمای خرید کرم مرطوب کننده علاوه بر درنظرداشتن خصوصیت آنها باید به چگونگی استفاده از آنها نگاه ژرف‌بینانه داشت. زیرا کرم آبرسان یا مرطوب کننده از حیث روتین روزانه، شبانه، فصول سال، حساس بودن و نوع پوست متفاوت عمل می‌کند. چنانچه به انواع محصولات حفظ سلامت پوست دقت کنید اکثر آنها برای موقعیت های مختلف تولید شده و برای مصارف مختلف فراوری شده اند.

در بیشتر مواقع در هنگام خرید کرم مرطوب کننده یا آبرسان، انتخاب اغلب مشکل است. خوشبختانه اکثر شرکت‌های سازنده کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده به هیدراته بودن و پوشش‌دهی هر دو توجه شده است. از همین رو مصرف‌کنندگان می‌توانند از خواص هر دو بهره‌مند شوند.

انواع کرم مرطوب کننده و آبرسان برای بانوان و آقایان

به علت طیف گسترده استفاده از انواع کرم مرطوب کننده و آبرسان و نوع پوست در تولید این محصولات بین مردان، زنان و کودکان تفکیک شده اند. برای مثال رویکردی که در خصوص پوست مردان وجود دارد حاکی از این است که مردان اصلاً نیازی به استفاده از کرم برای بدن و صورت خود ندارند. درحالی‌که آنها به‌خاطر آلودگی هوا، نور شدید خورشید، چربی‌های بیشتر و اصلاح صورت با ریش‌تراش یا تیغ، پوستشان در معرض آسیب بیشتر قرار می‌گیرد. کودکان نیز به علت داشتن پوستی بسیار حساس و نازک باید از کرم مرطوب کننده مخصوص به خود استفاده کنند. کرم کودکان باید دربرگیرنده مواد مغذی بوده و از ترک خوردن پوست آنها جلوگیری کند.

بیشترین مصرف‌کننده مواد آرایشی به‌خصوص کرم آبرسان و مرطوب کننده بانوان هستند. آنها بیشتر از اقشار دیگر به زیبایی و سلامتی پوست خود اهمیت می‌دهند. چون که داشتن پوستی فوق‌العاده برای آنان بسیار حیاتی است.

در راهنمای خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان این موارد مورد بررسی قرار گرفته و باتوجه‌به پوست و ویژگی پوستی آقایان و بانوان انواع لوسیون‌های مرطوب کننده و آبرسان ساخته و به بازار لوازم آرایشی تزریق شده است. این لوسیون‌ها با متدهای مختلف برای انواع پوست‌ها تولید شده که هر یک دارای خواص گوناگون است.

کرم مرطوب کننده مخصوص انواع پوست های چرب، خشک و معمولی

برای خرید یک کرم مرطوب کننده و آبرسان لزوم توجه به انواع پوست یکی از روش‌های عالی است تا یک راهنمای خوب برای شما باشد. انواع پوست و ساختار مرطوب کننده ها عبارت‌اند از:

مرطوب کننده برای پوست های چرب

 افراد دارای پوست چرب، پوستشان شفاف و براق است. در هنگام شستشو همیشه احساس عدم پاک‌سازی پوست دارند. پوست های چرب از منافذ باز پوستی زیادی تشکیل شده و به علت چربی بیش از اندازه باعث ایجاد جوش می شود. انتخاب کرم مرطوب کننده باید برای مبنای کنترل چربی اضافی بوده تا باعث انسداد منافذ نشود.

مرطوب کننده برای پوست های خشک

پوست خشک از نظر علمی پوستی است که رطوبت کافی دریافت نکرده و به شکل پوسته‌پوسته است. اکثر کرم های مرطوب کننده برای نرم نگه داشتن و آبرسانی برای این نوع پوست به بازار روانه شده و حاوی موادی است که علاوه بر تامین مواد مورد نیاز پوست از ترک خوردگی، کشیدگی و از بین رفتن کلاژن در پوست جلوگیری کند.

راهنمای خرید مرطوب کننده پوست معمولی

این اشخاص دارای پوستی نرمال بوده و بعد از شستشو احساس کشیدگی یا براق شدن ندارند. کرم آبرسان یا مرطوب کننده برای پوست باید حاوی موادی باشد که باعث تولید چربی زیاد یا خشکی پوست نشود. کرم هایی با ترکیب آبرسانی و مرطوب کنندگی برای این پوست مناسب است.

راهنمای تهیه کرم مرطوب کننده برای پوست مختلط

در این نوع پوست‌ها افراد احساس می‌کنند در قسمتی چربی زیادی تجمع پیدا کرده و در نقاط دیگر بسیار کم است. این حالت بیشتر در پوست صورت دیده می‌شود. این نوع پوست شبیه پوست های معمولی است. محصولات مرطوب کننده شامل موادی است که هم چربی نقاط خاصی مثل چانه یا دور بینی را کنترل کرده و هم خشکی پوست را جبران می کند.

راهنمای خرید کرم مرطوب کننده برای پوست حساس

این نوع پوست‌ها به مواد آرایشی، شوینده و کرم‌ها حساس بوده و بعد از استفاده قرمز می‌شود. برای این نوع پوست ها باید از لوسیون هایی استفاده شود که از ترکیبات شیمیایی کمتری استفاده شده باشد. برای تهیه کرم مخصوص پوست حساس بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.

سخن پایانی

تولیدات و محصولات کرم مرطوب کننده و آّبرسان به‌قدری متنوع بوده که هر مصرف‌کننده‌ای نیازمند راهنمای خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان است. در دنیای کنونی در بازار لوازم آرایشی در خصوص شادابی و زیبایی پوست صورت و بدن انواع مرطوب کننده و آبرسان در دسترس تمام مشتریان قرار دارد. هدف از معرفی و شناساندن این محصولات هدایت صحیح شما برای خرید کرم مناسب پوست شما است. در هنگام خرید به مزایای مرطوب‌کننده‌ها و آبرسان‌ها، ویژگی و خواص آنها کمال دقت را داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *