زیبایی و آرایشی

کرم مرطوب کننده و آبرسان مخصوص پوست کودکان و نوزادان

بهترین و مناسب ترین مرطوب کننده و آبرسان پوست صورت و بدن کودکان و نوزادان

کودکان این فرشتگان زمینی از زمان تولد دارای پوستی بسیار حساس هستند. پوست آنان در معرض محیط بیرونی قرار گرفته و ممکن است آنها را با چالش‌های پوستی مثل التهاب، اگزما و قرمزی مواجه کند. متأسفانه در حال حاضر آلاینده‌های زیادی محیط پیرامون ما را احاطه کرده، علاوه بر اثرات منفی آن بر بزرگسالان مشهود بوده بر کودکان و نوزادان نیز تاثیرگذاشته است. این مسئله برای والدین دغدغه ایجاد کرده و نگران سلامتی کودکان خود هستند. اما شما نباید نگران شوید؛ زیرا استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان کودکان و نوزادان تمام دل‌شوره‌های شما را از بین می‌برد.

تمامی دست‌اندرکاران تولید محصولات آرایشی در حوزه سلامتی پوست کودکان بسیار بادقت عمل کرده و کرم مرطوب کننده و آبرسان کودکان را باتوجه‌به ویژگی پوستی کودکان به فراوری می‌رسانند. مراقبت از نوزادان و کودکان همیشه برای والدین با دشواری‌های زیادی همراه بوده؛ اما آنان با اشتیاق تمام این وظیفه را انجام می‌دهند. به‌ویژه در حوزه مراقبت از پوست کودک بسیار با وسواس عمل می‌کنند.

برای برخی از والدین این سؤال پیش می‌آید که آیا از کرم مرطوب کننده دست و صورت بزرگسالان برای مرطوب کردن پوست کودکان استفاده کنند یا نه؟ مسلماً خیر! در فرمولاسیون کرم مرطوب کننده و آبرسان بزرگسالان از ترکیباتی استفاده شده که به پوست کودکان آسیب وارد می‌کند، بنابراین هرگز از آنها به‌عنوان مرطوب کننده دست و صورت کودک به کار نبرید.

در این مقاله انواع کرم آبرسان و مرطوب کننده کودکان و نوزادان معرفی، ویژگی هرکدام را به‌اختصار بیان می‌کنیم. از این مقاله می‌توانید برای راهنمای خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان دست و صورت کودکان استفاده کنید.

مناسب‌ترین کرم مرطوب کننده و آبرسان برای کودکان

بسیاری از شما هنگام خرید محصولات مرطوب کننده برای نوزادان و کودکان به دنبال بهترین برند و مارک هستید. خب کاملاً حق با شماست زیرا پوست آنها به‌خاطر نازکی و تکمیل نشدن غدد چربی برای تولید روغن طبیعی در بدن مستعد التهاب و اگزما است. از نظر شما مناسب‌ترین کرم مرطوب کننده و آبرسان برای کودکان باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟ چه موادی باید در فرمول این محصولات به کار رود تا کودکان در تیررس آسیب قرار نگیرند؟ یک آبرسان و کرم خوب باید چه امتیازاتی داشته باشد.

کرم مرطوب کننده مخصوص کودکان و نوزادان

به‌خاطر عوامل محیطی و ژنتیکی پوست همیشه اولین کانون آسیب‌پذیری است. این قضیه در کودکان بیشتر نمایان می‌شود، بنابراین مصرف روزانه و روتین کرم آبرسان برای نوزادان و کودکان توصیه می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده روزانه از مرطوب‌کننده‌ها و آبرسان تقویت پوست کودکان و نوزادان است. آنها در بزرگسالی با پیری زودرس پوست کمتر روبه‌رو شده و پوستی شاداب و پرطراوت خواهند داشت.

از نظر کارشناسان سلامت پوست مناسب‌ترین کرم آبرسان و مرطوب کننده کودکان و نوزادان باید متناسب با پوست آنها بوده و با ایجاد یک‌لایه محافظ از پوستشان در برابر اشعه نور خورشید، آلودگی هوا و خشکی پوست مراقبت کند.

بهترین کرم مرطوب کننده پوست کودکان

بهترین کرم مرطوب کننده برای کودکان نباید حاوی مواد آسیب‌زایی مثل مواد نگهدارنده، افزودنی و معطر باشد. استفاده از چنین لوسیون‌هایی به پوست حساس کودک ضرر رسانده، منجر به التهابات پوستی می‌شود. الان شاید بپرسید راه چاره چیست؟ کدام محصولات مناسب است؟ کدام برند متناسب با پوست کودکانمان است؟

وازلین و کاربرد آن

از وازلین می‌توانید به‌عنوان یک مرطوب کننده و آبرسان کودکان استفاده کنید، به شرطی که مناسب پوست کودکان باشد. کرم وازلین عش یکی از این محصولات است. اگر به‌خاطر داشته باشید وازلین همیشه یکی از اصلی‌ترین مرطوب کننده های پوست کودک به‌کاررفته، حتی در مواقعی که نوزادان دچار سوختگی می‌شوند از این پماد استفاده می‌کنند.

پماد AD مورد اطمینان والدین

کرم A+D نیز یکی از پرکاربردترین کرم مرطوب کننده کودکان است. این کرم که به‌صورت پماد در تمامی داروخانه‌ها وجود دارد با ترکیبات مرطوب کننده مورد استعمال قرار می‌گیرد. حتی می‌توان گفت اولین انتخاب والدین در هنگام به‌دنیاآمدن نوزاد است.

شناخته‌ترین برندهای مرطوب کننده پوست کودکان

از بهترین مرطوب‌کننده‌های کودکان در بازار ایران می‌توان به فیروز، ایروکس و کیوی اشاره کرد. این مرطوب‌کننده‌ها با پوست کودکان سازگار بوده و باعث مرطوب ماندن پوست آنها می‌شود.

در بازار برندها و مارک‌های خارجی و داخلی زیادی در زمینه تولید محصولات مرطوب کننده دست و صورت کودکان و نوزادان وجود دارد. بیشتر آنها در تولید خود از ساختارهای گیاهی استفاده کرده و هدفشان مراقبت بهتر و مؤثرتر پوست کودکان است. اما در نهایت بهترین کرم مرطوب کننده کودک باید علاوه بر محافظت از پوست تمام نیازمندی یک‌پوست را در خود گنجانده باشد.

کرم آبرسان برای کودکان و نوزادان

معمولاً والدین بین کرم آبرسان کودکان و نوزادان و کرم مرطوب کننده کودکان تفاوتی نمی‌بینند. در هنگان خرید نیز بین دوراهی قرار گرفته و نمی‌دانند کدام مناسب‌تر است. بیایید یکبار و برای همیشه تفاوت این دو را بدانیم. در ظاهر هر دو شبیه به هم عمل کرده، اما از نظر کارکرد با یکدیگر فرق دارند. از مرطوب کننده (Moisturizer) بیشتر برای درمان خشکی پوست استفاده شده، درصورتی‌که آبرسان (Hydrator) کرمی است که برای همه پوست‌ها به کار می‌رود.

تفاوت آبرسان با مرطوب کننده

اساسی‌ترین تفاوت دیگر آنها در مرطوب کردن پوست است. کرم آبرسان بیشتر جذب‌کننده رطوبت و مرطوب کننده پوست یک محافظ و پوشش‌دهنده است. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا در انتخاب کرم مرطوب کننده و آبرسان کودکان آگاهانه عمل کرده و در هنگام خرید سردرگم نشوید. کرم آبرسان کودکان و نوزادان باید دارای بافتی نرم و سبک بوده و سریع‌تر جذب پوست شود. همچنین باید از پوست کودکان در برابر عوامل محیطی محافظت کند.

بهترین برند آبرسان کودکان و نوزادان

در بازار انواع مختلفی از برندها و مارک کرم آبرسان موجود، شما می‌توانید بر اساس بودجه‌بندی و کیفیت محصول آنها را خریداری کنید. از بهترین‌های کرم آبرسان می‌توان به محصولات فیروز اشاره کرد که کاملاً سازگار با پوست کودکان است. از دیگر برندهای مشهور می‌توان به بی‌بی لاین (BB Line) و Hydra Bebe اشاره کرد. در ترکیب این آبرسان ها از کالاندولا، آلو ورا، بادام شیرین، روغن اینکا، روغن شی باتر و ویتامین E به‌کاررفته، موجب شادابی و محافظت پوست کودکان می‌شود.

سخن پایانی

کرم مرطوب کننده و آبرسان کودکان و نوزادان یکی از مهم‌ترین نیازهای بچه‌ها است. در حال حاضر کودکان و نوزادان بیشتر از هر زمان دیگری در معرض آسیب‌های پوستی به‌خاطر عوامل محیطی هستند. از بدو تولد پوست آنها بسیار حساس و نازک بوده، به مراقبت و توجه بیشتری احتیاج دارد. خوشبختانه در بازار بهترین کرم مرطوب کننده کودکان در برندهای مختلف وجود داشته، شما می‌توانید کرم آبرسان یا مرطوب کننده سازگار با پوست دلبندتان را تهیه کنید. از بهترین خصوصیات این محصولات می‌توان به جذب رطوبت بیشتر و لایه محافظی قوی برای پوست نام برد.

داشتن یک راهنمای خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان؛ می تواند به شما کمک کند تا بتوانید مناسب ترین و بهترین، مرطوب کننده را از بین هزاران محصول انتخاب کنید. اگر دوست دارید یک خرید خوب داشته باشید، پیشنهاد می کنم راهنمای خرید مرطوب کننده را مطالعه نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *