زیبایی و آرایشی

کرم مرطوب کننده برای پوست های خشک چه ویژگی هایی دارد؟

نقش کرم مرطوب کننده برای پوست خشک بسیار حیاتی است !

نقش کرم مرطوب کننده برای پوست خشک بسیار حیاتی است !

پوست خشک یکی از حساس ترین نوع پوست ها می باشد. این نوع پوست نسبت به نوع های دیگر ، نیاز به مراقبت و محافظت ببشتری دارد. تیم تحریریه کیم کالا در این مقاله ویژگی کرم مرطوب کننده برای پوست خشک را بررسی می کند. با ما همراه باشید. تا افرادی که پوستی خشک دارند بتوانند کرم آبرسان سازگار با پوست خود را تهیه بکنند.

پوست خشک

یکی از نیاز های مهم بدن انسان آب می باشد. کمبود آب و رطوبت در پوست بیشترین نمود خارجی که معمولا خانم ها بیشتر از حد معمول در گیر آن هستند، بروز می کند. پوست نرمال و طبیعی دارای 13 درصد آب است که این درصد با توجه به افزایش سن روز به روز کمتر می شود. البته باید توجه کرد که آب پوست در هر شرایطی نباید کمتر از 10 درصد باشد. پوست هر انسان در اثر کاهش آب و چربی ، روز به روز خشک تر می شود و نرمی خود را از دست می دهد. علاوه بر این بعد خشک شدن، قطعا رنگی تیره تر و جلای اولیه خود را از دست می دهد. این خشکی در گذر زمان باعث پوسته پوسته شدن نیز می گردد که علت این مورد در واقع تخریب طبقه شاخی پوست می باشد. پوست پوست شدن را نباید مساوی با بیماری پوست که در آنها ریزش مو ها و اگزما نیز وجود دارد، قلمداد کرد.

کرم مرطوب کننده برای پوست های خشک

پوست خشک چه ویژگی هایی دارد؟

این نوع پوست به دلیل تخریب لایه بالایی آن از نگاه پزشکان و متخصصان، بسیار آسیب پذیر نامیده می شود. زمانی که پوست در روند خشک شدن قرار می گیرد، روز به روز رطوبت خود را از دست می دهد. و به دلیل آسیب پذیری بالا، عوامل خارجی به راحتی در آن نفوذ می کنند. آسیب پذیری بالا در واقع مبین این امر است که پوست خشک در مواجه با پاک کننده ها، مواد شیمیایی و …. نسبت به پوست های دیگر تحریک پذیری بالایی دارد.
لایه بیرونی پوست ها ، اولین و مهمترین دیواره ی دفاعی پوست در مقابل مهاجمان می باشد. پوست های خشک از لایه بیرونی ضعیف تری برخوردارند ، پس به راحتی دور زده می شوند و بیشترین خطرات ممکن را تجربه می کنند. در این نوع پوست ها نشانه های پیری به وضوح زودتر از موعد دیده خواهد شد. تنهاترین ایده ی ممکن حفظ رطوبت این نوع پوست ها می باشد و حتما می بایست از کرم مرطوب کننده برای پوست خشک بهره ببرید. اگر شما دارای پوست خشکی باشید قطعا با علائم پایین درگیری دارید.

 • پیری زود رس
 • خط و خطوط چهره
 • چروک صورت
 • پوستی با منافذ بسیار ریز
 • لک های قرمز
 • احساس خشکی در پوست
 • پوستی مستعد برای خارش و سوزش

چه روش های برای حفاظت از پوست خشک وجود دارد؟

کسانی که پوست خشکی دارند، می بایست با استفاده از یک روش زندگی مناسب و درست پوست خود را چرب و مرطوب نگه داری کنند. تا بلکه از پیری زود رس ناشی از پوست خشک در امان باشند. در پایین چند روش مهم را با هم مرور می کنیم.

 •  از آب ولرم برای شستشو صورت استفاده کنید تا بلکه میزان چربی کمتری ازدست دهید.
 •  از صابون و شوینده های مضری که چربی پوست شما را از بین می برند به شدت اجتناب کنید. در این خصوص لازم است شوینده های لباس های خود را نیز چک کنید به این دلیل که می توانند خشکی پوست شما در صورت نامناسب بودن، افزایش دهند.
 •  از پوست خود در هر صورت و در هر مکان و زمانی در مقابل نور آفتاب مواظبت نمایید. اشعه های مضر UV می توانند پوست خشک شما تحت تاثیر قرار دهند پس در هر شرایطی استفاده از کرم ضد آفتاب اصل با SPF بالای 30 را فراموش نکنید.
 •  در منزل از دستگاه های رطوبت ساز استفاده کنید، در اتاق خوابتان از این دستگاه ها داشته باشید تا بدن شما رطوبت مورد نیاز خود را از هوا بگیرد.

بهترین روش برای شستشوی پوست خشک به چه صورت است؟

فرد دارای پوست خشک در ابتدای صبح لازم است پوست صورت خود را فقط با آب شستشو دهد و در انتهای روز برای پاک سازی صورت از پاک کننده های حاوی مرطوبت کننده ، بیشترین استفاده ممکن را داشته باشند. این روش بسیار ساده می تواند به نشاط و صافی پوست شما کمک شایانی داشته باشد.
یکی از روش های معروف افزایش رطوبت پوست، دوش گرفتن می باشد. شما با هر دوشی که می گیرید بر رطوبت پوست خود میافزایید ولی از لیف هایی زبر و هر چیزی که اصطکاک بیشتری برای پوست داشته باشد، نباید استفاده کنید. در واقع دست شما بهترین ابزار برای شستشوی بدن شماست. آب داغ چربی پوست شما را از بین می برد. پس استفاده از آب داغ نیز برای پوست های خشک بسیار مضر می باشد.

کرم مرطوب کننده برای پوست های خشک

منافع کرم مرطوب کننده برای پوست خشک

وظیفه ی مهم مرطوب کننده، رطوب رسانی بیشتر به موضع مورد استفاده می باشد. پوست های خشک می بایست یکی از مشتری های وفادار کرم های مرطوب کننده باشند. هر چه قدر می توانید از کرم های مرطوب کننده برای پوست های خشک استفاده کنید.

ویژگی های مرطوب کننده برای پوست خشک

 •  کرم مرطوب کننده می بایست از آسیب های عوامل محیطی مانند نور خورشید و …. محافظت بکند.
 •  خط آتش محکمی برای محافطت از پوست در برابر نفوذ ها ایجاد نماید.
 •  مرطوب کننده می بایست به سلول های پوست از جمله سلول های ایمنی، کلاژن ها یاری برساند تا بتوانند بهترین عملکرد های خود را داشته باشند.
 •  هر چه قدر نرم کننده ای که در مرطوب کننده استفاده می شود، بیشتر باشد، برای پوست های خشک مناسب است.

در آخر نیاز است دوباره توصیه مهم این مقاله را با هم مرور کنیم. به هیچ عنوان رطوبت پوست های خود را در معرض کاهش قرار ندهید. با استفاده از روش های ممکن سعی کنید رطوبت مورد نیاز برای پوست خود را جذب کنید.

استفاده از سایر لوازم آرایشی و درمانی مثل کرم روغن شتر مرغ یا کرم ابریشم ( کرم ابریشم گیاهی مارک کاسنی ) هم میتونه بسیار مفید باشه، شما میتونید مقداری از کرم مرطوب کننده رو با مقداری از این کرم های مخلوط کرده و استفاده بکنید، بی شک تاثیر گذاری بسیار بالایی خواهد داشت، این کرم ها نیز به نوعی آبرسان و نرم و لطیف کننده پوست هستند که استفاده از اونها پیشنهاد میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *