سلامتی و درمانی

کاربرد درمارولر برای از بین بردن جای زخم، بخیه و سوختگی

درمارولر چطوری باعث از بین رفتن جای زخم و بخیه میشود

بسیاری از افراد در اثر عوامل مختلف دچار زخم و سوختگی می شوند. بیشتر زخم ها و سوختگی امکان درمان دارند و می شود آن ها را کنترل کرد. اما در بسیاری از مواقع دیده می شود که جای این زخم ها و سوختگی ها روی پوست صورت و بدن باقی می مانند. درمارولر برای از بین بردن جای زخم، سوختگی و حتی جای بخیه نیز خیلی موثر هست. نمی دونید درمارولر چیست؟ پس مقاله منتشر شده در سایت ما رو بخونید.

در این مطلب می خواهیم راجع به کاربرد درمارولر برای از بین بردن جای زخم، بخیه و سوختگی صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی در اختیار شما بگذاریم. تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین راه کار جهت از بین بردن جای زخم، بخیه و جوش را به شما بگوییم.

درمارولر برای از بین بردن جای زخم و بخیه چه کاربردی دارد؟

برای از بین بردن جای زخم، بخیه و سوختگی می توانیم از درمارولر استفاده کنید. شاید بپرسید که درمارولر چیست و چطوری با درمارولر جای زخم رو از بین ببریم؟ در واقع درمارولر وسیله ای برای از بین بردن بسیاری از مشکلات پوستی است که یکی از کاربردهای آن از بین بردن جای زخم، بخیه و سوختگی است. این دستگاه دارای یک غلتک چرخشی است که روی آن سوزن های میکروسکوپی وجود دارد.

این سوزن ها با سایزهای مختلفی وجود دارند که تمامی افراد می توانند با هر نوع پوستی می توانند از درمارولر مخصوص پوست خود استفاده کنند. درمارولر این سوزن ها ریز را وارد پوست شما می کند و باعث تحریک پوست شما می شود. در نتیجه سلول های کلاژن ساز تحریک خواهند شد و کلاژن بیشتری تولید می کنند.

از بین بردن جای زخم با درمارولر

شاید بپرسید آیا درمارولر می تواند زخم را از بین ببرد؟ درمارولر می تواند لایه های مرده پوست شما را از بین ببرد که این مورد باعث به وجود آمدن لایه پوستی جدید می شود و مشکلاتی مانند جای زخم که روی لایه های مرده باقی مانده اند، به طور کامل از بین خواهند رفت.

برای از بین بردن جای زخم با درمارولر، باید ابتدا مطمئن شوید زخم شما به طور کامل از بین رفته است و بعد از آن می توانید از درمارولر استفاده کنید. اگر زخم شما التهاب داشته باشد و سر باز باشد، درمارولر می تواند این زخم را تحریک کند و جراحت را افزایش دهد؛ در نتیجه التهاب شما نیز افزایش پیدا می کند.

از بین بردن جای سوختگی با درمارولر

وقتی پوست دچار سوختگی می شود، روی آن لک هایی ایجاد می شود که این لک ها به سختی از بین خواهند رفت و اگر سوختگی خیلی شدید باشد، جای آن تا آخر عمر روی صورت و بدن باقی می ماند. برای درمان جای سوختگی با درمارولر، باید مدت زمانی از سوختگی گذشته باشد و التهابات آن از بین برود و بعد از آن می توانید از درمارولر استفاده کنید.

اگر سوختگی شما سطحی باشد، استفاده از درمارولر باعث می شود لایه های سطحی پوست از بین برود و لایه های آسیب دیده و سوخته برداشته شوند. اما اگر سوختگی عمیق باشد باید در استفاده از درمارولر استمرار داشته باشید و مدت زمان استفاده از درمارولر را افزایش دهید تا به مرور جای سوختگی شما از بین برود.

از بین بردن جای بخیه با درمارولر

اگر پوست شما دچار جراحت شده باشد، باید آن را بخیه زنید. بسیاری از افراد با جای بخیه که بعد از جراحی روی پوست آن ها باقی می ماند مشکل دارند. این بخیه ها ظاهر پوست را به شدت زشت می کنند باعث می شود که اعتماد به نفس آن ها گرفته شود. اما آیا جای بخیه با درمارولر پاک می شود؟

جواب این سوال مثبت است. بسیاری از افراد بعد از ترمیم جراحت خود، برای از بین بردن جای بخیه از درمارولر استفاده می کنند. درمارولر می تواند حتی جای بخیه های قدیمی را نیز از بین ببرد؛ بنابراین اگر روی پوست خود جای بخیه دارید، از درمارولر استفاده کنید و همراه آن کرم ترمیم کننده قوی به پوست خود زنید تا بتوانید جای بخیه خود را به طور کامل از بین ببرید.

چطوری از درمارولر استفاده کنیم تا جای زخم رو از بین ببریم؟

برای این که بتوانید جای زخم، بخیه و سوختگی خود را با استفاده از درمارولر به طور کامل از بین ببرید، باید نحوه استفاده درست آن را فراگیرید تا بهترین نتیجه را از استفاده ی این وسیله بگیرید. برای استفاده از درمارولر باید لک پوست شما کاملا تمیز و ضدعفونی شده باشد. درمارولر خود را با استفاده از الکل ضدعفونی کنید و آن را روی پوست خود بکشید. به طور معمول درمارولر باید روی هر ناحیه از پوست 8 بار به صورت افقی و 8 بار به صورت عمودی کشیده شود.

از بین بردن جای زخم، جای جوش، جای بخیه و سوختگی با استفاده از دستگاه درمارولر در تمامی نواحی بدن از جمله صورت، دست و پا و...

حواستان باشد که به هیچ عنوان درمارولر را روی پوست خود فشار ندهید؛ زیرا در این حالت ممکن پوست شما زخمی شود و التهابات آن شدید شود. در هنگام استفاده از درمارولر ممکن است پوست شما کمی قرمز شود که اصلا موضوع نگران کننده ای نیست و این قرمزی و التهاب جزئی، در عرض 24 ساعت به طور کامل از بین خواهد رفت. برای لک های عمیق می توانید از درمارولرهایی که سوزن های بزرگ تری دارند استفاده کنید.

نکات مهم در خصوص استفاده از دستگاه درمارولر

  • ضدعفونی درمارولر بسیار مهم است؛ زیرا این وسیله دارای سوزن هایی است که وارد لایه های زیرین پوست شما می شوند. اگر این سوزن ها آلوده باشند، پوست شما دچار مشکلاتی از جمله جوش های چرکی خواهد شد.
  • به هیچ عنوان تا زمانی که زخم، بخیه و سوختگی شما از بین نرفته باشد، نباید از درمارولر استفاده کنید؛ زیرا این وسیله باعث می شود جراحت و سوختگی شما افزایش پیدا کند.
  • بعد از استفاده از درمارولر حتما باید پوست خود را با آب خالی بشویید و ترجیحا هیچ مواد شوینده ای تا 8 ساعت آینده به پوست خود نزنید.
  • بعد از استفاده از درمارولر از کرم های آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست شما دچار خشکی نشود. استفاده از کرم های ترمیم کننده می تواند التهابات ناشی از استفاده درمارولر را کاهش دهد.
  • سایز سوزن درمارولر را با توجه به نوع پوست و مشکل پوستی خود انتخاب کنید.

سخن پایانی

در این مطلب راجع به وسیله درمارولر صحبت کردیم و به شما در مورد کاربرد درمارولر برای از بین بردن جای زخم، بخیه و سوختگی اطلاعات مهم را دادیم. در کنار این اطلاعات، نحوه ی صحیح استفاده از وسیله ی درمارولر برای از بین بردن جای زخم، بخیه و سوختگی آموزش داده شد تا بتوانید با خیال راحت از این وسیله استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *