زیبایی و آرایشی

8 توصیه برای افزایش اثر ضد افتاب

8 توصیه برای افزایش اثر ضد افتاب

8 توصیه مهم و جدی که برای افزایش اثر ضد افتاب باید رعایت کنید!

با اینکه تجربه و تحقیقات گسترده ای خطرات قرار گیری در معرض نور آفتاب را اثبات می کند، بسیاری از ما علاقه ای به استفاده از کرم ضد آفتاب نداریم. با این حال بسیاری از مردم دنیا با انواع سرطان های پوست و حساسیت های پوستی درگیر هستند. اگر ما با روش های صحیح، پوست خود را از معرض اشعه های مضر نور خورشید محافظت نماییم، قطعا بسیاری از بیماری های پوستی قابل کنترل و پیشگیری می باشند و همچنین افزایش اثر ضد آفتاب برای ما قابل لمس خواهد بود.

فروشگاه لوازم آرایشی کیم کالا، یکی از معتبرترین و بهترین مراکز عرضه انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران است که می توانید انواع کرم های ضد آفتاب را از کیم کالا خریداری کنید.

با اینکه اشعه های آفتاب یکی از منابع مهم ویتامین دی برای بدن انسان می باشد ولی بیماری های پوستی مختلفی نیز از آفتاب برای ما انسان ها به ارث رسیده است. اشعه uv آفتاب از 3 نوع با نام های UVB , UVA , UVC تشکیل شده است. از سه نوع اشعه ی UV دو نوع آن از لایه ازون عبور می کنند این دو نوع با اینکه دارای ویتامین دی می باشند ولی اگر به طور طولانی مدت با پوست ما انسان ها در ارتباط باشند قطعا خطرانی نظیر سرطان ها، سوختگی ، سوزش، خشک شدن و انواع حساسیت های پوستی در پی داشته باشند. قطعا بهترین روش محافظت از بیماری های مورد اشاره استفاده صحیح از کرم افتاب می باشد.

پوست بدن ما انسان ها حتی در روز های ابری و بدون نور خورشید نیز نیازمند محافظت هستند.بهترین و در دسترس ترین روش برای جلوگیری از خطر های احتمالی استفاده از کرم ضد افتاب می باشد. در این مسیر حتما می بایست از کرم ضد آفتابی با فاکتور حفاظتی بالا استفاده کنید. قطعا این یک مورد می تواند در افزایش تاثیر کرم ضد افتاب بر روی پوست شما موثر واقع شود.

8 توصیه برای افزایش اثر ضد افتاب

در کنار استفاده از کرم ضد آفتاب با فاکتور حفاظتی بالا ، حتما کارهایی لازم است تا تاثیر کرم ضد آفتاب بر روی پوست شما به بیشترین حد ممکن خود برسد.

در این مقاله قصد داریم 8 توصیه برای افزایش اثر ضد آفتاب را بیان کنیم. با کیم کالا همراه باشید…

هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید 

شما هر روز سال، بدون توجه به پیشبینی ها هواشناسی و اینکه بیرون از خانه کمتر یا بیشتر حضور دارید، می بایست از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. همان طور که اطلاع دارید دو اشعه ی ماورا بنفش نور آفتاب به راحتی از جو زمین عبور می کنند و با تابیدن بر روی پوست شما و آسیب DNA ، سرطان های مختلفی برای شما به وجود می آورند. فرقی نمی کند که هوا ابری، سرد و هر شرایط دیگری داشته باشد، اگر چنانچه بیرون از خانه هستید قطعا در معرض اشعه های آفتاب قرار دارید و باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

ضرر های نور خورشید در هر شرایطی به بدن ما می رسد. یکی از دلیل های عمده ای که اسکی بازان را مجبور به استفاده از عینک های مخصوص می کند، همین اثرات مضر نور خورشید می باشد.

پس در نتیجه در هر شرایطی می بایست از کرم ضد آفتاب اسفاده کتید.

به اندازه ی کافی از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

بعد از اینکه شما هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کردید، بهترین شروع ممکن برای به دست آوردن سلامتی انجام داده اید. سوال بعدی که از خود می پرسید، این است که آیا به اندازه ی کافی از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید. استفاده ی زیاد از کرم های آفتاب بسیار تاثیر گذار و مهم است. در استفاده از کرم ضد آفتاب دست و دل باز باشید به خصوص اگر در بیرون از منزل فعالیت های بیشتری دارید.

مرکز پوست و مو امریکا، استفاده ای در حدود یک اونس کرم ضد آفتاب برای بدنی که به صورت کلی در معرض نور آفتاب قرار دارد، پیشنهاد می کند. بسیار دیگری از کارشناسان استفاده ای در حدود یک چهارم برای پوست صورت پیشنهاد می کنند.

 

8 توصیه برای افزایش اثر ضد افتاب

 

کرم ضد آفتاب خود را هر 2 ساعت تجدید کنید

بسیار عالی، شما با انجام دو توصیه ی قبلی قطعا می توانید پوست مناسبی داشته باشید.  ولی اگر فکر کنید کل روز با یک بار استفاده از کرم ضد آفتاب به محافظت بالایی می رسید، قطعا در اشتباه هستید. حداقل 2 ساعت یکبار می بایست تجدید کرم داشته باشید. شنا و تعریق می تواند نیاز به تجدید کرم زنی را به فواصل کوتاه تری از 2 ساعت برساند.

” لیزا گارنر” : یکی از بهترین متخصص های پوست دنیا می گوید:  چنانچه در معرض مستقیم نور آفتاب می باشد، کرم ضد آفتاب حداکثر 2 ساعت شما را از اشعه های مضر آفتاب در آمان نگه می دارد

استفاده صحیح کرم ضد آفتاب بر روی مواد آرایشی

در نظر داشته باشید استفاده از کرم ضد آفتاب منافاتی با ظاهر زیبای شما ندارد. کرم های ضد آفتاب نیز پیشرفت داشته اند و دیگر صورت شما را چرب و گچی نشان نمی دهند.

قبل از آرایش، زمانی که پوست تمیز و خشک است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. و در نظر داشته باشید نقاطی مانند خط پیشانی و فک را نیز کرم مالی کتید. در صورتی که در نیم روز هستید و آرایش دارید می توانید با به کار بردن اسپری های حفاظتی که البته به طور صحیح بر روی آرایش نیز می نشیند، از پوست خود محافظت کنید.

از محصولات تاریخ گذشته استفاده نکنید

کرم ضد آفتاب نیز همانند سایر محصولات بهداشتی تاریخ انقضا دارد. در زمان خرید حتما به تاریخ انقضای کرم ضد آفتاب دقت لازم داشته باشید. و اگر در زمان استفاده از کرم ضد آفتاب تاریخ انقضا آن رد شده باشد قطعا اثر حفاظتی آن کمتر خواهد شد. پس برای افزایش اثر ضد افتاب حتما به تاریخ مصرف دقت داشته باشید.

8 توصیه برای افزایش اثر ضد افتاب

از کرم ضد آفتاب به طور صحیح نگه داری کنید

برای افزایش اثر ضد افتاب می بایست از کرم ضد آفتاب به طور صحیح نگه داری کنید. اثر محافظتی کرم اگر در معرض نور و دما قرار گیرد قطعا کاهش می یابد. کاهش اثر محافظت کنندگی قطعا برای سلامتی شما مضر خواهد بود.

برای افزایش اثر ضد افتاب کرم هایی با فاکتور حفاظتی بالا مد نظر داشته باشید

برای افزایش اثر ضد افتاب بعد از تجدید منظم کرم ضد، حتما می بایست کرمی را برای استفاده انتخاب کرده باشید که حداقل فاکتور حفاظتی 30 داشته باشد. هر چه قدر قدرت حفاظتی بالایی داشته باشد، قطعا در محافظت شما قدرتمند عمل خواهد کرد و شما از آسیب های احتمالی در امان خواهید بود.

بر روی نقاط مهم و کلیدی بدن خود کرم زنی داشته باشید

در هر حال اگر چنانچه در استفاده ار کرم ضد آفتاب دست و دل باز هستید، باز احتمال دارد قسمت هایی از بدن خود که در معرض نور خورشید قرار دارد را برای کرم زنی فراموش کنید.

 معمولا گوش ها، لب ها و کف پاها از جمله نقاطی از بدن هست که به طور مرتب برای کرم زنی فراموش می شود. بنابراین برای افزایش اثر ضد افتاب حتما از کرم زنی این نقاط اطمینان حاصل کنید.

راهنمای خرید کرم ضد آفتاب خوب و اورجینال

اگر قصد خرید ضد آفتاب برای پوست صورت و بدن را دارید، وجود یک راهنمای خرید کرم ضد آفتاب، می تواند شما را تهیه بهترین و مناسب ترین ضد آفتاب کمک کند. ما در این مقاله به نکات خیلی مهم ضد آفتاب ها اشاره کرده ایم، با دانستن این نکات شما می تواند از بین صد ها مدل ضد آفتاب، مناسب ترین آن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *