زیبایی و آرایشی

روتین مراقبت از پوست در فصل بهار

روتین مراقبت از پوست در فصل بهار؛ معرفی بهترین کرم ها و محصولات درمانی برای استفاده و مراقبت از پوست در فصل بهار

یک ماه مانده به شروع هار تقریبا تغییرات آب و هوا مشهود است. هوا کم کم در حال گرم شدن است و تابش مستقیم نور خورشید را بر پوست خود حس می کنید. بارندگی های فصلی خود را آرام آرام نشان داده و رطوبت هوا بیشتر شده است. این نشان می دهد که شما باید روتین مراقبت پوست در پاییز و زمستان را باید تغییر داده و یک خانه تکانی اساسی در استفاده محصولات آرایشی مثل مرطوب کننده ها، آبرسان ها و کرم ضد آفتاب انجام دهید. حالا زمان مراقبت از پوست در فصل بهار است. خود را با تغییرات فصل دل انگیز بهار همراه کنید.

برای همراهی با فصل بهار برای انتخاب بهترین محصولات مراقبت از پوست حتما به لوازمی نیاز دارید که اصل بوده و از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشد. پیشنهاد ما این است سری به فروشگاه اینترنتی کیم کالا (KimKala.com) زده، متناسب با پوست خود بهترین محصولات از برندهای نام آشنا خریداری کنید.

در روتین مراقبتی از پوست در فصل بهار چه کارهایی انجام دهم؟

با نزدیک شدن هار از خشکی و سردی شکننده زمستان کاسته شده و طیعت چهره خشن خود را با امدن بهار پنهان می کند. تقریبا تابش آفتاب بیشتر شده، عمود تر تابیده و روزها طولانی تر شده اند. این به این معناست که باید تمامی محصولات مراقبت کننده غلیظ را کنار گذاشته و یک روتین سبک تر جایگزین آن کنید. به نظر خودتان چه کارهایی باید انجام دهید؟ از نظر شما کدام مرطوب کننده، ابرسان، روشن کننده و ضد آفتاب را باید در برنامه محافظتی خود بگنجانید. اگر هنوز ذهنتان درگیر بوده و اطلاعاتتان کافی نیست با ما همراه شوید. بهترین مراقبت از پوست در فصل بهار عبارتند از:

  • شست و شوی صورت با پاک کننده مناسب پوست صورتتان
  • استفاده از کرم لایه بردار مناسب پوستتان رای پاکسازی سلول های مرده
  • استفاده از کرم آبرسان و مرطوب کننده مناسب پوستتان
  • استفاده از کرم ضد آفتاب برای پوست
  • داشتن یک برنامه غذایی برای تامین نیازمندی های پوست

فراموش نکنید نوع روتینی که برای رسیدگی پوستتان انتخاب می کنید متناسب با پوستتان باشد.

بهترین مرطوب کننده پوست در فصل بهار

بر خلاف فصل زمستان و پاییز به خاطر خشکی و سردی هوا شما مجبور بودید از مرطو کننده غلیظ و سنگین استفاده کنید تا زطوبت مورد نیاز پوست خود را فراهم کنید. اما در فصل هار رطوبت به اندازه کافی وجود داشته و پوست شما را تغذیه می کند. شاید بگویید چه ایرادی دارد از کرم مرطوب کننده پوست قوی استفاده کنیم؟

روتین مراقبت از پوست در فصل بهار با کرم های مرطوب کننده و آبرسان پوستی

ایراد کار در این است که استفاده از کرم های سنگین به بسته شدن منافذ پوست منجر شده و صورت شما را مستعد جوش می کند. بهترین ترکیبات مرطوب کننده ها باید حاوی اسید هیالورونیک بوده تا شادابی پوست شما را حفظ کند. این نوع مواد همچنین آبرسان بوده، پوست شما را آبرسانی می کنند. به خصوص اگر پوستتان از نوع خشک باشد.

بهترین ضد آفتاب پوست در بهار

استفاده از کرم ضد آفتاب برای پوست محدود به یک فصل خاصی نیست؛ بلکه در تمام فصول سال برای در امان ماندن از مضرات اشعه UV  خورشید ضروری است. اما در فصل بهار به علت شروع گرما و طولانی تر شدن روز بیشتر در معرض تابش خورشید قرار دارید. بهتر است در روتین مراقبت از پوست در فصل بهار از کرم ضد آفتاب SPF % 30 به بالا استفاده کنید. مالیدن ضد آفتاب را در طول روز دو ساعت یکبار تمدید کنید.

لایه برداری در فصل بهار را هرگز فراموش نکنید

برخی از شما به هوای هاری آلرژی پیدا کرده و نسبت ه تغییراتی که در این فصل ایجاد می شود حساسیت یشنری پیدا کرده و به مراتقبت روتین پوست بیشتر نیاز دارید. مخصوصا اگر پوستتان حساس باشد این مسئله برای شما جدی تر است. برای مراقبت از پوست در فصل بهتر است از یک لایه بردار ملایم استفاده کرده و سلول های مرده پوست خود را پاکسازی کنید. برای تمامی انواع پوست به کار بردن کرم لایه بردار پوست توصیه می شود. حتما بعد از لایه برداری از یک کرم مرطوب کننده و آبرسان پوست استفاده کنید.

بهترین روشن کننده و ضد لک در فصل نسبتا گرم بهار

با شروع گرما در فصل بهار رادیکالهای آزاد افزایش پیدا کرده و بر پوست شما اثر می گذارد. استفاده از کرم های ضد لک یا روشن کننده برای پوست های که مستعد کک ومک یا آکنه بوده، لازم و ضروری است. کرم روشن کننده حاوی انواع ویتامین ها مثل A، C، E و اسیدهای چرب امگا( 3و 6) بوده، برای بازسازی پوست مفید هستند. اگر دوست دارید در طول فصل بهار از پوستی زیبا و درخشان برخوردار باشید حتما یه برنامه منظم مراقبت از پوست در فصل بهار را داشته باشید. علاوه بر کرم ضد لک و روشن کننده بهتر است از یک کرم دور چشم برای جلوگیری کردن از چروک اطراف چشم استفاده کنید.

سخن آخر

فصل هار شروع تغییرات زیبا و شگرف در طبیعت است. شما نیز باید همراه بهار تغییرات اساسی در مراقبت از پوست را با خانه تکانی محصولات آرایشی و مراقبتی فصل پاییز و زمستان شروع کنید. لوازم مراقبت روتین پوست خود را بهاری کرده و از ترکیباتی استفاده کنید که مناسب فصل گرما باشد. در این فصل شاهد گرم شدن تدریجی هوا، رطوبت بیشتر، طولانی تر شدن روز و از همه مهم تر آلرزی های فصلی هستید. برخی از شما درگیر حساسیت های فصلی شده و نیاز دارید از یک روتین مراقبت از پوست در فصل بهار بهره مند شوید. استفاده از مرطوب کننده و آبرسان متناسب با پوستتان، کرم ضد آفتاب، پاک کننده های مناسب و کرم روشن کننده یا ضد لک را هرگز فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *