آموزش

آموزش ساخت کرسی چوبی تاشو با وسایل ساده در منزل

چطوری در منزل کرسی تاشو چوبی بسازیم

استفاده از کرسی در فصل سرما توی کشور ما ایران خیلی مرسوم هست، از سالیان دور از کرسی برای گرمایش اعضای خانواده در فصل سرما استفاده میشد، فرهنگ استفاده از کرسی هنوزم که هنوزه در خیلی از خانواده ها وجود داره، با پیدایش گاز و وسایل برقی گرمایشی مثل هیتر برقی یا بخاری برقی استفاده از کرسی حتی در زندگی شهری و آپارتمان ها هم آسان شده است، استفاده از کرسی خواص درمانی بسیار زیادی داره می تونه انواع درد های عضلانی رو درمان بکنه، برای آشنا شدن با فواید کرسی می توانید مقاله خواص درمانی کرسی را مطالعه کنید. ما در این پست قصد داریم به شما آموزش ساخت کرسی چوبی تاشو در منزل رو ارائه بکنیم. با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت کرسی چوبی تاشو

برای ساخت کرسی در منزل به وسایل و ابزار های متعددی نیاز دارید، تا بتونید یک کرسی خوب ، زیبا و کارآمد رو درست بکنید، برای اینکه یک کرسی کاملی داشته باشیم باید میز کرسی و لحاف مخصوص کرسی رو درست بکنیم.

 • چوب تراش یا چون مستطیلی برای پایه های کرسی با ابعاد 5 در 5 سانتی متر به طول 5 متر
 • چون تخته ای برای روی میز کرسی به طول 80 سانتی متر
 • میخ و پیچ ( میخ 7 سانتی و 3 سانتی )
 • چسب چوب
 • قلاب مخصوص آویزان کردن هیتر
 • مقداری سمباده
 • و کمی هم برق کننده چوب یا همون سیلر و کیلر

چوب مناسب ساخت کرسی چوبی

چهارپایه چوبی برای پایه های کرسی

آموزش ساخت کرسی چوبی تاشو

ابتدا پایه ها رو باید درست بکنیم، هر پایه حدودا 50 سانتی متر باید باشه، 4 عدد پایه با ارتفاع 50 سانتی می بریم، برای بریدن چوب میتونید از اره مخصوص چوب استفاده بکنید.

برای ساخت قاب ( چهار چوب ) مخصوص زیر کرسی میتونید از چوب تراش ( از همون چوب پایه ها ) سه عدد 40 سانتی و دو عدد 80 سانتی متری برش بزنید و اون ها رو به شکل قاب عکس به هم دیگه وصل کنید، کافیه مقداری چسب چوب به محل اتصال بزنید، و با استفاده از میخ 7 سانتی متری اونها رو محکم بکنید، اینطوری خیلی چفت میشه و میزتون لق نمیزنه و هی صدا نمیده، اجازه بدین حدودا 10 ساخت بمونه تا چسب چوب ها خوب خشک بشه.

ابعاد میز کرسی باید 80 در 50 سانتی متر باشه، پس چوب های تخته ای رو به این اندازه می بریم و با چسب چوب اونها رو به قاب یا چهار چوب ساخته شده وصل میکنیم، و با میخ 2 یا 3 سانتی متری اونها رو سر جاشون محکم میکنیم. و اجازه میدیم یک روز بمونه تا کاملا چسب چوب ها خشک بشه، اگه میخواهید رویه میز تاشو باشه باید رویه میز رو دو تکه بکنید، یعنی 80 سانت رو دو تا 40 سانتی در نظر بگیرید و وسطشون یک لولای فلزی بذارید اینطوری یه کرسی چوبی تاشو خواهید داشت.

کرسی تاشو چوبی با پایه های جدا شونده

پایه ثابت کرسی : حالا نوبت چسبوندن پایه ها به رویه میز هست، این کار هم خیلی آسونه، رویه ساخته شده رو بر عکس روی زمین بذارید طوری که چهار چوب رو به بالا باشه، حالا به چوب ها مقداری چسب بزنید و از گوشه چهار چوب قرار بدین طوری که پایه در داخل چهار چوب باشه و سپس با میخ 7 سانتی از داخل پایه رو محکم بکنید و از دو سمت به قاب میخش کنید، هر چها تا پایه رو که محکم کردین و چسبوندین، میز رو برگردونید و پایه ها رو به زمین بذارید، و حالا از روی میز یک میخ به محل قرار گرفتن پایه ها بزنید تا پایه رو محکمتر نگه داره

پایه تاشو کرسی : برای اینکه پایه های کرسی تاشو باشه و بشه باز و بستشون کرد ، کافیه میز کرسی رو بر عکس رو زمین بذارید و پایه رو از داخل در گوشه چهار چوب نگه دارد و با دریل یک سوراخ در چهار چوب و پایه ایجاد بکنید و با پیچ و بهره اون رو محکم ببندید، هر 4 تا پایه رو به همین شکل درست بکنید. حالا دیگه پایه های کرسی کاملا امکان باز و بسته کردن رو دارند.

متصل کردن پیچ مخصوص نگهداری هیتر، اگه یاتون باشه ما برای ساخت چهار چوب زیر کرسی 3 تا چوب تراش 40 سانتی برش دادیم که یکیش در وسط کرسی قرار گرفت، حالا این چوب وسطی باید در مرکزش یک سوراخ ریز با دریل ایجاد بکنیم و پیچ قلاب رو محکم ببندیم بهش، اگه میخواهید خیلی محکم باشه کافیه مقداری چسب چوب به سوراخ بزنید بعد پیچ رو ببندید.

تا اینجای کار میز کرسی ما آماده شده! هم تونستیم میز کرسی تاشو و هم میز کرسی ثابت درست بکنیم، حالا نوبت ساخت لحاف مخصوص کرسی است که قصد داریم با پشم گوسفندی اون رو درست بکنیم که خیلی عالیه و هم گرمه و کلی خاصیت داره،

نحوه ساخت کرسی تاشو چوبی با هیتر برقی در خانه

نکات مهم در ساخت کرسی چوبی

 • سعی بکنید از چوب راش یا چوب صنوبر تبریزی برای ساخت کرسی استفاده بکنید
 • با استفاده از سمباده میتونید تراشه های چوب رو بگیرید تا چوب کاملا صافی داشته باشید
 • با استفاده از سیلر و کلر می تونید رنگ چوب رو بسیار درخشنده و شفاف بکنید
 • میتونید کرسی رو در اندازه های مختلف و شکل های مختلف درست بکنید، حتی می تونید میز کرسی دایره ای درست بکنید
 • میتونید رویه میز رو به چوب MDF درست بکنید که خیلی زیبا و جذاب تر میشه

وسایل مورد نیاز برای ساخت لحاف مخصوص کرسی با پشم گوسفندی

لحاف مخصوص کرسی اندازش کمی بزرگتر از سایر لحاف ها هست، و باید به قدری بزرگ باشه که کاملا میز و افرادی که دور اون نشستن رو کاملا پوشش بده، برای ساخت لحاف کرسی به موارد زیر نیاز دارید.

 • پارچه متقال ( پارچه زیر کشی )
 • پارچه رویه با طرح دلخواه
 • مقداری پشم گوسفندی یا پشم الیافی
 • 4 متر زیپ پلاستیکی

لحاف مخصوص کرسی چوبی

آموزش ساخت لحاف کرسی

ابتدا پارچه متقال رو به اندازه 4 متر در 4 متر برش بزنید، اگه پارچه اندازش کوچکتر از این سایز هست میتونید به هم دیگه دوخت بزنید و بزرگترش کنید، ما 2 تا از این اندازه نیاز دارید، ابتدا یکی از این اندازه ها رو روی زمین پهن کنید و حالا از پشم گوسفندی یا الیاف روی این پارچه بچینید، طوری که تمام سطح پارچه رو پوشش بده، بعد اتمام کار پارچه 4 متری دوم رو روش بندازید و شروع کنید لبه هاش رو با سوزن بدوزید، هر 4 سمتش باید به خوبی دوخته بشه، برای اینکه نظم پشم های داخلش هم به هم نریزه از وسط ها هم دوخت بزنید، برای این کار یه سوزن بزرگ حدودا 10 سانتی متری نیاز دارید، میتونید به فاصله 20 سانت یا 10 سانتی بصورت طولی دوخت کنید تا همه جای لحاف یک دست دوخته بشه.

برای رویه هم دو تا اندازه 4 متری آماده کنید و رویه های بالایی پارچه رو به هم وصل کنید و شروع کنید سه سمت پارچه رو دوخت بزنید و یک سمتش رو میتونید زیپ بذارید که راحت بتونید درش بیارید و شستشو بدید، چیزی شبیه گونی بزنج زیپ دار در میاد، بعد میتونید برش کردونید و لحاف دوخته شده رو بندازین داخلش و کامل پهنش کنید. به همین آسونی….

کرسی چوبی تاشو و لحاف مخصوص کرسی رو به همین آسونی میتونید درست بکنید توی منزل، برای تزئین هم میتونید یک ترمه 1 متر در 1 متر بخرید و بندازید روی میز که خیلی جذاب تر میشه. برای گرمایش داخل کرسی هم میتونید از هیتر برقی استفاده بکنید، توی بازار یکسری هیتر های مخصوص کرسی وجود داره که خیلی مصرف بهینه تری دارن و گرمای اون برای کرسی تنظیم شده است.

پک کامل لحاف و کرسی چوبی به همراه هیتر

اگه حوصله دوخت لحاف و درست کردن کرسی رو ندارید میتونید از فروشگاه کیم کالا محصول پک کامل کرسی و لحاف رو خریداری بکنید که طراحی و کیفیت ساخت بسیار بالایی داره، این کرسی های آماده شامل مواد زیر هستند:

 • کرسی تاشو چوبی در اندازه ها مختلف
 • هیتر برقی مخصوص کرسی
 • لحاف مخصوص کرسی
 • پشتی مخصوص کرسی با طراحی سنتی
 • بالشت مخصوص کرسی با طرح سنتی
 • ترمه برای تزئین میز کرسی
 • و…

برای خرید می توانید با شماره 09120750932 تماس بگیرید.

5 دیدگاه در “آموزش ساخت کرسی چوبی تاشو با وسایل ساده در منزل

 1. محمد رضا بیگلو گفت:

  باسلام لطفا قیمت پک کامل و تک تک کرسی تاشو به ابعاد 80 در 80 رو بفرمایید بنده کم شنوا هستم نمیتونم تماس بگیرم واسه همین پیام میدم.باتشکر

  1. سحر نوروزی گفت:

   سلام جناب آقای بیگلو عزیز، شما تاج سر مایی
   شما می تونید توی واتساپ یا تلگرام به شماره 09120750932 پیام بدین تا قیمت انواع کرسی و لحاف کرسی خدمتتون اعلام بشه و حتی می تونید از اونجا هم ثبت سفارش بکنید
   با تشکر

  2. با سلام کرسی تاشو 70در70 قیمت 1300
   کرسی 90در90 قیمت 1500
   لحاف کرسی فروش ویژه برند آریانا کالا
   3در3 قیمت 1300
   3.5در3.5 قیمت 1500
   4در4 قیمت 1700
   ترمه 350
   بالش جفتی 300
   لمه مثلثی 300
   شماره تماس
   09027235198

 2. سقایی گفت:

  afarin matlab khobi bood

  1. مدیر فروشگاه گفت:

   مچکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *