زیبایی و آرایشی

همه چیز درمورد بهترین سن استفاده از کرم ضد چروک

بهترین سن استفاده از کرم ضد چروک پوست

به راستی بهترین سن استفاده از کرم ضد چروک کی است؟ اصلا کرم ضد چروک چیست؟ و چگونه باعث از بین رفتن چین و چروک میشود؟ این‌ها همه سوال‌هایی است که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند. با افزایش سن دغدغه‌ها و نگرانی‌های مراقبت از پوست بیشتر می‌شود. همه ما دوست داریم در هر سن و سالی که باشیم، پوستی جوان و زیبا داشته باشیم. اما در این میان عوامل مزاحمی مانند چین و چروک‌های پوستی، مانع این خواسته ما می‌شوند.

برای جلوگیری از چنین اتفاقات ناخوشایندی استفاده از محصولات مراقبتی ضد پیری امری لازم و ضروری است. ما در این مقاله همراه شما هستیم تا با در اختیار قرار دادن راهنمای خرید کرم ضد چروک و لیفت پوست، شما را در خریدن بهترین محصول یاری کنیم.

دلیل چروک شدن پوست

همه ما با افزایش سن روی پوست خود چین و چروک هایی مشاهده میکنیم که دلیل آن معمولا به خاطر توقف یا تولید کم کلاژن در بدن است. این ماده که یکی از عوامل مهم در سلامت و شادابی پوست است، به چهره شما زیبایی خیره کننده ای میبخشد. به این نکته توجه داشته باشید که در پیری پوست و بروز چین و چروک‌ها، فقط افزایش سن دخیل نیست. بلکه عوامل دیگری نیز وجود دارند که به نابودی پوست شما سرعت می‌بخشند. شایع ترین این عوامل عبارتند از:

  • قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه‌های مضر نور خورشید مخصوصا بدون استفاده از کرم ضد آفتاب
  • آلودگی آب و هوا
  • کم نوشیدن آب
  • استرس و اضطراب بیش از حد
  • استعمال دخانیات

برخی از افراد عادت به پاک کردن آرایش خود با شوینده ها را ندارند و گمان میکنند که با شستن صورت با آب خالص، پوست آنها از آلودگی ها پاکسازی میشود. درحالی که چنین نیست و میتوان گفت بخش اعظم چروکی پوست بانوان مربوط به همین مورد است.

بهترین سن استفاده از کرم ضد چروک چه زمانی است؟

در مورد این سوال که بهترین سن استفاده از کرم ضد چروک چه زمانی است، نمی‌توان پاسخ قطعی داد و با توجه به ژنتیک و شرایط محیطی متغیر است. اما به طور معمول متخصصین سن 30 سالگی را برای شروع استفاده از این محصول مناسب می‌دانند. معمولا از 30 سالگی به بعد میزان کلاژن سازی پوست رفته رفته کاهش یافته و درنتیجه چین و چروک‌های پوستی کم کم نمایان می‌شوند. با چنین شرایطی استفاده از محصولات ضد چروک پوستی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

زمان استفاده از کرم ضد چروک

استفاده از این محصولات با تحریک کلاژن سازی پوست و تامین رطوبت مورد نیاز پوست، موجب کاهش و یا ازبین بردن چین و چروک های پوستی می‌شوند. از طرفی متخصصین توصیه میکنند که افراد دارای پوست به شدت خشک، بهتر است از 25 سالگی استفاده از ضد چروک‌ها را شروع کنند. با این اوصاف میتوان نتیجه گرفت که بهترین سن استفاده از کرم ضد چروک همان سال های ابتدایی جوانی و قبل از دوران پیری و عمیق شدن خطوط چین و چروک است.

مدت زمان استفاده از ضد چروک جهت اثربخشی آنها

بعضی از افراد عجول هستند و بلافاصله پس از استفاده از محصولات مراقبتی پوست دوست دارند سریعا نتیجه آن را روی پوستشان مشاهده کنند. به این نکته باید توجه داشت که تحریک پوست جهت کلاژن سازی اندکی زمان بر است. پس اگر در ماه های ابتدایی اثرات آن را روی پوستتان مشاهده نکردید، نگران نباشید. معمولا اثرات کرم ضد چروک بعد از گذشت 6 تا 7 ماه روی پوست قابل مشاهده است. در طول درمان باید صبور باشید و ناامید نشوید تا صاحب پوستی زیبا و درخشان شوید.

مواد مورد استفاده در ساخت کرم های ضد چروک

احتمالا دیده اید که استفاده از یک کرم مرطوب کننده پوست چقدر در زیبایی و لطافت پوست تاثیر دارد. در واقع مرطوب کننده ها قادرند به طور موقت چین و چروک های پوستی را پر کرده و در صاف نشان دادن آن نقش مهمی ایفا میکنند. کرم های ضد چروک به نوعی مرطوب کننده قوی برای پوست محسوب میشوند که مواد به کار رفته در آنها به تحریک پوست جهت کلاژن سازی کمک میکند. در قسمت زیر به معرفی برخی از ترکیبات معروف این کرم میپردازیم.

روغن و عصاره چای

آنتی اکسیدان یکی از بهترین و موثر ترین مواد در کاهش چین و چروک ها و جوانسازی پوست است. در ترکیبات تمامی چای ها اعم از چای سبز، سیاه و… موادی با خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی وجود دارند که باعث شادابی و طراوت پوست میشوند. به همین دلیل در ساخت بسیاری از کرم های ضد چروک نیز از عصاره چای ها استفاده میشود.

جوانسازی پوست با عصاره چای

پپتیدها

هر موادی که در کلاژن سازی پوست نقش داشته باشد برای شادابی و جوانسازی پوست موثر است. پپتیدها یکی از این موادی هستند که به طور طبیعی در بدن همه ما وجود دارند. برخی از پپتیدها میتوانند در کلاژن سازی نقش ایفا کرده و در بازسازی پوست و رفع چین و چروک های پوستی بسیار موثر باشند.

رتینوئیدها

رتینوئیدها یکی از ترکیبات مهم و تاثیرگذار در محصولات مراقبتی پوست هستند که در جوانسازی و کاهش خطوط و چین و چروک های پوستی نقش دارند. این ماده که از مشتقات ویتامین A است به سلول های پوستی کمک میکند تا همانند سلولهای جوان رفتار کنند. جهت اثردهی بیشتر این ماده، مدت هاست که از آن بصورت موضعی بر روی پوست استفاده میشود.

سخن پایانی

سلامت و شادابی پوست مستلزم رسیدگی و مراقبت از آن است. مخصوصا با افزایش سن اهمیت آن چندین برابر میشود. امروزه محصولات مراقبتی متنوعی در بازار وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید روند پیری پوست را کندتر کنید. کرم ضد چروک یکی از محصولات موثر برای کاهش و یا جلوگیری از چین و چروک‌های پوستی است. تشخیص بهترین سن استفاده از کرم ضد چروک جهت اثردهی بیشتر و بهتر آن مهم است. به گفته برخی متخصصان سن مناسب برای استفاده از ضد چروک‌ها 30 سالگی است اما اگر پوست بسیار خشکی داشته باشید، بهتر است که از 25 سالگی مصرف آنها را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *