تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

راهنماي خريد قاب عكس‌هاي ديجيتال – آلبوم عکس دیجیتالی

بهترين و به روزترین (همراه با تکنولوژی) راه به نمايش گذاشتن عكس‌ها اين است كه از يك قاب عكس ديجيتال (digital photo frame) استفاده كنيم. امروزه انواع قاب عكس‌هاي ديجيتال بسیار ارزان نيز در بازار يافت مي‌شوند، اما نبايد از آنها انتظار داشته باشيد كيفيت خوبي را ارائه كنند. پس اگر مي‌خواهيد عكس‌ هاي خود را با همان كيفيتي كه دارند نمايش دهيد، بايد انواع گران‌تر و مرغوب‌تر اين قاب عكس‌هاي الكترونيكي را انتخاب كنيد.

راهنماي خريد قاب عكس‌هاي ديجيتال

در تعدادی از اين قاب عكس‌هاي ديجيتال موجود در بازار، شما برای بارگذاري / آپلود (upload) تنها كافي است شماره رمز منحصر به فرد قاب را در وب سايت اختصاصي آن شركت سازنده قاب عکس دیجیتالی ثبت كنید، سپس از طریق رايانه، تبلت و یا موبایل خود و به كار بردن رابط كاربري اين شركت، تنظيمات و بارگذاري عكس‌ها را انجام دهيد. تا هر زماني هم كه قاب عكس دیجیتالی شما از طريق شبکه واي ـ فاي Wifi به اينترنت وصل باشد، هر زمانی كه اراده كنيد مي‌توانيد عكس‌هاي خود را حتي از كشوري ديگر به قاب عكس ديجيتال خود ارسال كنيد. همچنین قاب عکس دیجیتالی قابلیت این را دارد که از طريق درگاه‌هاي فيزيكي فلش مموری (USB) يا كارتخوان دستگاه (رم های اس دی و میکرو اس دی) اين كار را انجام دهيد.

زيرا فرآيند بارگذاري عكس‌ها به وب و دانلود آنها از وب به قاب عكس کاری است كه به آهستگي و کندی انجام مي‌گيرد. در اين ميان انجام برخي تنظيمات آن نيز تنها از راه وب ميسر است. از راه اتصال شبكه نيز مي‌توان بين قاب عكس ديجيتال و فيس بوك (Facebook) پيوند برقرار كرد. با در نظر داشتن تعداد زياد كاربراني كه از طريق اين سرويس به اشتراك‌گذاري عكس مي‌پردازند، مي‌توان به اهميت اين موضوع پي برد.

.

راهنماي خريد قاب عكس‌هاي ديجيتال – آلبوم عکس دیجیتالی

.

همچنین شما مي‌ توانيد قاب عكس خود را به صورتي تنظيم كنيد كه عكس‌ها را مستقيما از سایت فيس بوك FaceBook يا دوستان منتخب‌ تان كه طي ۲ هفته گذشته عكس‌هايي را به پروفایل Profile خود افزوده‌اند، دريافت كنید. همچنين در صورت تمایل می‌توانید براي عكس‌ها توضيحاتی نظر (comment) بنويسيد. قابليت ايميل Email مستقيم عكس‌ها به اين قاب عكس‌ها از ويژگي ديگر آنهاست. شما نمي‌توانيد از قاب عكس‌هاي ديجيتال نوع مات، آن كنتراست بالايي را كه قاب عكس‌هاي شيشه‌اي براق دارند، انتظار داشته باشيد؛ اما در عوض مشكل انعكاس نور را روي آنها نداريد. بعلاوه قادريد عكس‌ هاي ديجيتال را به صورت اسلايد شو به نمايش درآورید و آنها را به اطراف حركت دهید و قسمت‌هاي مورد نظر خود را بزرگنمايي – زوم (zoom) كنيد. ما برای آزمايش ۴ نوع قاب عكس ديجيتال را به صورت رديفي در كنار هم قرار داديم تا ببينيم كداميك از آنها نمايش عكس بهتری دارند. بنابر اين عكس‌هاي مشابهي را در همه آنها به صورت يكسان به نمايش گذاشتیم و مستقيما تصوير همه آنها را با هم مقايسه كرديم.

آزمايش‌هایی ما انجام دادیم شامل مواردي چون آساني استفاده، قابليت‌ها و ويژگي‌هاي عملكرد و كارايي‌هاي اضافي قابل ارائه توسط هر يك از آنها بود. در اين مطلب سعي ما اين است تا شما را در انتخاب ارزان‌ ترين و بهترين قاب عكس ديجيتال از بين اين چهار نوع كه بين ۴۹ و ۱۵۰ يورو قيمت دارند، راهنمايي كنيم. بنابر اين هر يك از آنها را براساس ويژگي‌ها و قابليت‌هايي از قبيل داشتن قاب صفحه نمايش بزرگ‌ تر، قابليت صفحه لمسي (touchscreen)، واي ـ فاي (Wi-Fi) و مديريت بهتر عكس‌ها مورد بررسي و آزمايش قرار داده‌ايم كه نتايج آن را جهت اطلاع شما به شرح زير مي‌آوريم:

.

KODAK PULSE DIGITAL FRAME WS730S

۲ عامل اصلي پيشرفته بودن و قابليت‌هاي فراوان، بخوبي قيمت بالاي اين قاب عكس ديجيتال را توجيه مي‌كند. اين قاب عكس ۷ اينچي كوچك ترين عضو گروه مورد آزمايش ماست كه عكس‌هايي با اندازه ۶ در ۴ اينچ را نمايش مي‌دهد. از ويژگي‌هاي آن مي‌توان به صفحه لمسي و واي ـ فاي بودن آن اشاره كرد. اگرچه اين قاب عكس ديجيتال صفحه نمايشي كوچك دارد، اما انبوهي از قابليت‌ها دارد. صفحه نمايش مات آن در نمايش عكس‌ها از جلوه ديگر قاب عكس‌هاي ديجيتال كه صفحه نمايش شيشه‌اي براق دارند، بي‌بهره است؛ اما شبكه بندي واي ـ فاي (Wi-Fi networking) آن با فراهم كردن رابط كاربري بصير از طريق وب كه فرستادن مستقيم عكس‌ها از فيس بوك به قاب و ديدار دوستان را ممكن مي‌سازد، اين كاستي‌اش را كاملا جبران مي‌كند. با این حال قابليت صفحه لمسي آن مانند تلفن‌هاي همراه و تبلت‌هاي جديد نیست و اجازه حركت عكس‌ها به اين سو و آن سو را به شما نمي‌دهد.

.

راهنماي خريد قاب عكس‌هاي ديجيتال – آلبوم عکس دیجیتالی

.

AGFA AF 7088MT MOVEE TOUCH

اين اولين قاب عكس ديجيتال کمپانی معروف آگفاست كه از صفحه نمايش لمسي براق شيشه‌اي تبلت گونه برخوردار بوده و حركت عكس‌ها به هر طرف و سر خوردن از يك آلبوم به يك آلبوم ديگر را ممكن مي‌سازد. داراي باتري قابل شارژي است كه ۲ ساعت دوام مي‌آورد و مي‌تواند در اتاق پذيرايي بين مهمان‌هاي شما دست به دست بگردد. يكي از ايرادهاي آن، اين است كه با چرخاندنش، گرايش صفحه نمايش آن به صورت خودكار از حالت landscape به حالت پرتره (portrait) تغيير نمي‌كند. ايراد بعدي رابط كاربري كم سرعت آن است كه سرعت پاسخگويي مناسبي را ارائه نمي‌كند.

عكس‌ها روي آن از كيفيت خوبي برخوردارند اما جزئيات را تنها در عكس‌هاي تيره‌تر بخوبي نشان مي‌دهد كه اين ايراد در آن با تنظيم روشنايي قابل رفع است.

.

ELONEX WS710 WEATHERSTATION AND PHOTO FRAME

اين قاب عكس يك حسگر ريموت نیز دارد و اگر به دنبال وسيله‌اي هستيد كه بخوبي به عنوان قاب عكس ديجيتال انجام وظيفه كند و كاربردهاي مفيد ديگري نيز داشته باشد، اين همان گمشده شماست. كافي است اين قاب عكس ديجيتال را به خارج از محيط خانه ببريد. بلافاصله به عنوان مركز هواشناسي سيار شما عمل كرده و به صورت بيسيم (wireless) درجه حرارت محيط خارج و رطوبت هوا را به شما گزارش مي‌دهد. علاوه بر آن، مي‌توانيد با آن به راديوي اف ام FM هم گوش كنيد. اگر بيش از آن كه بزرگي اندازه قاب عكس براي شما مهم است، به كيفيت آن اهميت مي‌دهيد، صفحه نمايش اين قاب عكس‌ها را با كيفيت، وضوح و رنگ‌هاي بسيار زنده‌اي كه خيلي بهتر از قاب عكس‌هاي ديجيتال گرانقيمت ديگر است، ارائه مي‌كند كه واقعا ارزش مبلغ پرداختي را دارد.

.

راهنماي خريد قاب عكس‌هاي ديجيتال digital photo frame

..

VIEWSONIC VFM1586-11E

عكس‌ها روي قاب عكس‌هاي بزرگ‌تر جلوه بهتري دارند اما قاب عكس ويو سونيك با محيط ۲۲ اينچي خود، از محصولات ديگر متمايز است. بزرگي قاب آن قيمت گران اين وسيله را بخوبي توجيه مي‌كند اما قابليت‌ها و رابط كاربري آن خيلي ابتدايي است. عكس‌ها در آن بوضوح و روشني كه در قاب عكس‌هاي ديجيتال كوچك‌تر كه از پيكسل‌هاي بيشتري در مقياس اينچ برخوردارند، جلوه‌گر نشده اما با دكوربندي زيباي سنتي كه در گوشه‌ها دارد، موجب مي‌شود نمايش عكس‌ها روي آن جالب به نظر بيايد.